Boże Ciało 2022

WYDARZENIA

16 czerwca 2022 r. w Wohyniu obchodzono uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Mszę św. celebrowali ks. proboszcz Henryk Kalitka i ks. Jakub Kozak. Po zakończonej Eucharystii, jak co roku ulicami miejscowości przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem, zatrzymując się przy czterech ołtarzach: na ulicy Średniej, Bezwolskiej  oraz Piłsudskiego. Wszystkie ołtarze zostały ozdobione przez mieszkańców parafii pierwszy Zbulitowa i Stasinowa, drugi społeczność szkolną, trzeci Bojanówki, czwarty Lisiowólki.  Panie katechetki Renata Czeczko i Elżbieta Korniecka opiekowały się uczniami, którzy nieśli różaniec, poduszeczki, figurki, sypaczkami. W procesji udział wzięły dzieci klas trzecich i czwartych, w strojach komunijnych, przedstawiciele miejscowości z chorągwiami oraz feretronami, figurami. Asystę przy Najświętszym Sakramencie sprawowali strażacy. Uroczystość Bożego Ciała uświetnił śpiew pod przewodnictwem organisty Arkadiusza Ostrowskiego oraz werbliści pod kierunkiem pani Elżbiety Tarasiuk.
  Od trzynastu lat społeczność szkoły przygotowuje ołtarz na Boże Ciało oraz aktywnie uczestniczy w procesji eucharystycznej ulicami Wohynia. Pracami przy ubieraniu ołtarza koordynowała p. Iwona Babicz-Kalinowska i p. Anna Tchorzewska. W ubieranie ołtarza zaangażowali się również: Renata Czeczko, Agnieszka Juszczyńska, Joanna Kubaczyńska, Barbara Banaszczyk, Monika Panasiuk, Krystyna Chrostowska, Dariusz Rożen, Katarzyna Wołowik, Katarzyna Kowalik, Katarzyna Kalinowska, Edyta Uchaniuk, Oskar Szczygielski, Krystyna Łobejko oraz uczennice Tosia Panasiuk i Magda Samczuk. Kwiaty do ołtarza przynieśli uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły. Brzózki, tak jak w latach ubiegłych, przywieźli pracownicy Pryzmatu.

red. Agnieszka Juszczyńska