Dzień Języków Obcych

TEENS XD

Tradycja świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych na stałe wpisała się do kalendarza imprez w naszej szkole. W tym roku, nauczyciele języków obcych ze szkoły podstawowej w Wohyniu również podjęli działania mające na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszej gminy, wspieranie i ukazanie atrakcyjności oraz korzyści płynących z nauki języków obcych. W naszej szkole był to dzień świętowany później bo 18 października ale mimo tego przysporzył wielu wrażeń i wspaniałej zabawy.
 Obchody Dnia Języków Obcych przebiegały pod znakiem piosenek oraz wierszy prezentowanych w różnych językach. Podczas oglądania programu artystycznego wszyscy mogli też podziwiać prace plastyczno-językowe uczniów promujące bezpieczne spędzanie wolnego czasu oczywiście przygotowane w językach obcych. Dodatkowym akcentem związanym z tym świętem był uroczysty przemarsz ulicami Wohynia prowadzony przez grupę werblistów, uczniów klasy 6. Podczas tego przemarszu dumnie powiewały flagi symbolizujące barwy narodowe wielu krajów.
Podczas uroczystości mogliśmy gościć zaprzyjaźnioną szkołę podstawową z Suchowoli prezentującą uczniowskie umiejętności lingwistyczne oraz artystyczne.

red. Anna Rożen