Nocna obserwacja przyrody

WYDARZENIA

Dnia 21 października uczniowie klas IV a i b uczestniczyli w nietypowej lekcji - nocnej obserwacji przyrody. Wraz z wychowawcami i rodzicami gościli w leśniczówce p. Krzysztofa Sokoła - Leśniczego Leśnictwa Planta, gdzie pod okiem p. Barbary Banaszczyk wzięli udział w zajęciach, których głównym tematem był las, jego bogactwo i różnorodność. Pierwszym punktem spotkania była wędrówka leśnymi ścieżkami w poszukiwaniu tropów mieszkańców lasu. Dzieci widziały między innymi dowody istnienia wilków w naszej okolicy. Po spacerze przyszedł czas na lekcję przeprowadzoną na świeżym powietrzu i w bardzo ciekawej formie. Punktem kulminacyjnym był spacer ścieżką przez las- samodzielny lub w parach-w zupełnych ciemnościach! Każdy miał okazję stawić czoło lękom i….. bujnej wyobraźni. Wszyscy przeszli ten test celująco! Wycieczka zakończyła się tradycyjną kiełbaską z ogniska.

red. M. Panasiuk