Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu - Uczniowska strona internetowa

Idź do spisu treści

Menu główne

S.U. GIMNAZJUM

S.U.Gimnazjum
 
 
 
 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY


  Samorząd Uczniowski Gimnazjum, jak co roku zorganizował dla swoich uczniów mnóstwo atrakcji, aby zniechęcić ich do kultywowania tradycji, która wiąże 21 marca z dniem wagarowicza. I CHYBA nam się udało. Dzień ten rozpoczęliśmy od aktywności fizycznej. Nasi uczniowie mogli skorzystać z zajęć aerobiku, które poprowadziła uczennica klasy I A Karolina Daniłkiewicz. W tym samym czasie na dużej sali gimnastycznej odbywały się rozgrywki piłki siatkowej. Podczas tego meczu sił swoich spróbowali uczniowie z II i III klas Gimnazjum oraz nasza szanowna kadra pedagogiczna. Po krótkiej przerwie I klasy zeszły na małą salę gimnastyczną, aby wziąć udział w quizie matematyczno-przyrodniczym przygotowanym przez nauczycieli tychże przedmiotów. Pozostali uczniowie udali się do sal, w których mogli obejrzeć przygotowane przez SU filmy: "Niemożliwe" i "Forest Gump". Po przerwie obiadowej cala społeczność gimnazjalna zebrała się na małej sali gimnastycznej, aby tam wspólnie cieszyć się pierwszym dniem wiosny. Na uczniów czekał quiz wiedzowy, pokaz mody przygotowany w profesjonalny sposób oraz karaoke, podczas którego wszyscy uczniowie mogli zaśpiewać swoje ulubione piosenki.
   Dziękujemy wszystkim za SUPER ZABAWĘ.

Marcelina Łoboda III A gim
____________________________________________________________________________________________________________


 
 

Walentynki!

14 lutego w naszej szkole postanowiliśmy hucznie obchodzić święto zakochanych. Klasa IA wraz z wychowawczynią, panią Anną Rożen i niezwykle pomocnymi mami uczniów na czele, bez których nie byliby w stanie sobie poradzić, przygotowywali przeróżne odsłony szarlotek, od ciastek aż po pączki. Poświęcili swój cenny czas na przygotowanie słodkości. Sprzedane ciasta bardzo smakowały innym uczniom, którzy nie stronili od pochwał. Następnie na piątej, szóstej i siódmej lekcji mieliśmy okazję obejrzeć mecze między klasami. Nie stroniło od emocji, potu i skandowań. W przerwach występowały gimnazjalistki, które w rolach cheerleaderek umilały czas widzom, prezentując 4 układy taneczne. Nie zapominajmy również o tym, że na policzkach gimnazjalistów mogliśmy zauważyć narysowane, kolorowe serca, stworzone przez dziewczyny. Oprócz tego została zorganizowana, jakże kultowa, poczta walentynkowa. Co roku ponawiana tradycja zawsze wywoływała uśmiech na twarzy, radość, a nawet i śmiech. Mogliśmy anonimowo wyznać swoje uczucia ukochanej sympatii. W środę została zorganizowana dyskoteka, na której główną atrakcją był xBox i gry taneczne. Nie zabrakło urzędującego wówczas sklepiku, ani również maszyny do robienia popcornu! Ewidentnie była to miła niespodzianka dla uczestników. Oficjalnie Samorząd Uczniowski ogłasza, że 14 luty był w Wohyniu udanym dniem.

M. Łoboda 3A, A. Rożen

Góra Grosza"

W dniach 28 listopad 9 grudzień Samorząd Uczniowski Gimnazjum przeprowadził akcję „Góra Grosza" pod patronatem Towarzystwa Nasz Dom. Uczniowie zbierali pieniądze na rzecz dzieci z rodzinnych domów dziecka.
Akcja ta przyniosła dla uczniów korzyści wychowawcze, integracyjne. Szkoła miała możliwość włączenia się w wielka ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.
Zebrano 102, 69 gr.

Opiekun Anna Rożen

 
 

DYSKOTEKA  ANDRZEJKOWA 2016

Dnia 23 listopada (środa) 2016 roku odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Trwała od godziny 16.00 do 19.30. Funkcjonował sklepik, oraz nie zabrakło atrakcji z postaci zabaw i konkursów. Wygrani owych przedsięwzięć dostali nagrody sponsorowane przez Samorząd uczniowski.

M. Łoboda 3A gim.

Mikołaj  w naszej szkole!

W mikołajki 6 grudnia (wtorek) przybył do naszej szkoły święty Mikołaj! Odwiedził niemal wszystkie klasy, rozpoczynając od przedszkola, a kończąc na gimnazjum. Wszyscy zostali obdarzeni słodyczami, a najmłodsi dostali prezenty. Towarzyszyli mu przy tym dwaj pomocnicy, którzy dzielnie pomagali w rozdawaniu upominków . Z zasłyszanych plotek wynika, że Mikołajowi bardzo podobało się w Wohyniu i już nie może doczekać się następnej wizyty za rok. Mówił nam też, że nasze dzieci są bardzo grzeczne i jak najbardziej zasłużyły na prezenty! Oprócz tego, w imieniu jego i naszym, życzymy wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku!

Marcelina Łoboda 3A

 
 

Konkurs na „Najsympatyczniejszego chłopaka w szkole 2016"


Dnia 30 września 2016 roku, podczas 4 godziny lekcyjnej, odbyło się głosowanie na najsympatyczniejszego chłopaka w szkole. Wzięło w nim udział 50 dziewczyn z klas gimnazjalnych, które oddały swoje głosy. Laureatem konkursu został Kacper Siłaczuk z klasy IIIb, który wygrał ów przedsięwzięcie z przewagą 6 głosów. Wyniki zostały ogłoszone na dyskotece szkolnej zorganizowanej z okazji Dnia Chłopaka.

M. Łoboda

 
 

Dzień wiosny!

Samorząd uczniowski gimnazjum jak zawsze postarał się o to, aby uczniowie nie nudzili się w Dzień Wagarowicza w szkole oraz chętnie do niej przybyli. Na pierwszej godzinie odwiedził nas Mateusz Odrzygóźdź, który na co dzień zajmuje się freestylem. Zaprezentował to, czym zajmuję się na co dzień, zachęcając też do włączenia się w to dzieci i młodzieży. Wszyscy byli zachwyceni. Na drugiej oraz ostatniej godzinie miały miejsce lekcje samorządności. Polegały one na tym, że tym razem to uczniowie, a nie nauczyciele prowadzili lekcje, co było miłą odmianą. W ciągu dnia miał też miejsce mecz piłki siatkowej: nauczyciele vs. Uczniowie. W skład reprezentacji nauczycieli wchodzili: n-el j. angielskiego, Pani Wicedyrektor, n-el muzyki, n-el wspomagający w nauczaniu początkowym, n-el informatyki i opiekun Świetlicy Środowiskowej :-). Reprezentację uczniów stanowili nasi koledzy z klas trzecich gimnazjum. Wynik po zaciekłym pojedynku: 3:2 dla nauczycieli. Oglądaliśmy również dwa, bardzo interesujące filmy. Wszyscy świetnie się bawili.

Aleksandra Jędruszczak

 
 

Dnia 28.01.2016 r. Samorząd Uczniowski Gimnazjum pod przewodnictwem opiekuna p. Anny Waleszkiewicz zorganizował dyskotekę choinkową dla uczniów klas I-III. Podczas zabawy zorganizowano konkurencję w celu integracji młodzieży zgromadzonej na sali. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością utworów zaczerpniętych ze znanych bajek. Zabawa przyniosła wiele radości i śmiechu. Zwycięską grupą okazała się grupa pod przewodnictwem Bartka Radczuka tzn. Karolina Bożyk, Maciej Bożyk i Milena Majorek. Dziękujemy uczniom za wspólną zabawę oraz rodzicom i nauczycielom za obecność i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum

 
 

Ze względu na zbliżające się Boże Narodzenie 22 grudnia 2015 r. nasz samorząd uczniowski wyszedł z inicjatywą kolędowania w szkole. Cztery osoby, w zdumiewających przebraniach gościli w każdej klasie. Nie zapomnieli również o naszym szanownym Gronie Pedagogicznym, dzieciach w przedszkolu, Pani w sekretariacie oraz o Paniach na stołówce. Klasa III a gimnazjum z wychowawcą p. Anną Waleszkiewicz, zorganizowała prawdziwą Wigilię  klasową.  Na stole zagościły tradycyjne potrawy wykonane przez uczniów. Pomimo, że śniegu nadal nie ma, atmosfera świąteczna była niesamowita. W tle słychać było kolędy z odtwarzacza, kiedy czas był spędzany na dzieleniu sie opłatkiem i składaniu życzeń. To był dobrze spędzony czas w gronie, z którym mamy do czynienia codziennie.

Karolina Gałecka kl. III A

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego