Komiks - „Unickie wołanie”

ARCHIWUM > 2018/2019

Promocja komiksu „Unickie wołanie”

23 stycznia, dzień wspomnienia bł. Męczenników Podlaskich, okazał się wyjątkowym dniem dla naszej społeczności. Proboszcz parafii św. Anny ks. Roman Banasiewicz przybył do szkoły z relikwiami  bł. Męczenników Podlaskich i  przybliżył zebranym historię unitów, ze szczególnym rozważaniem męczeńskiej śmierci unitów z Pratulina i Drelowa.
 Był to również dzień, w którym cieszyliśmy się wspaniałym sukcesem uczennicy kl. IIIB Gimnazjum Julii Maksymiuk. Do rąk uczniów, nauczycieli, zaproszonych gości trafił komiks pt. „Unickie wołanie” ilustrowany przez Julię, oparty na scenariuszu napisanym przez  panią Ewę Strok z Drelowa. Komiks „Unickie wołanie” przybliża dzieciom i młodzieży, w dostępny sposób, historię unitów.
Na uroczystości gościliśmy Wójta Gminy Wohyń pana Tomasza Jurkiewicza, Sekretarza Gminy panią Agnieszkę Buch, rodziców Julii państwo Annę i Marka Maksymiuków, jak również emerytowanych nauczycieli, pracowników szkoły oraz społeczność szkolną.
 Gratulacje i wiele ciepłych słów skierowali do Julii, będący pod wielkim wrażeniem jej pracy,  pan Wójt Tomasz Jurkiewicz, pani Dyrektor Anna Teresa Kowalczyk i pani Wicedyrektor Barbara Banaszczyk. Podczas spotkania koledzy i koleżanki zadali Julce wiele ciekawych pytań dotyczących warsztatu jej pracy. Szczęśliwi posiadacze komiksu ustawili się po uroczystości w długą kolejkę, aby zdobyć autograf i dedykację od ilustratorki.
 Życzymy Julii wielu sukcesów na wspaniale rozpoczętej artystycznej ścieżce.

Agnieszka Juszczyńska