Pielęgnujemy zabytki

ARCHIWUM > 2017/2018

Opiekujemy się cmentarzem unickim.

W poniedziałek 28 maja 2018r. wyruszyliśmy na cmentarz unicki. Wspólnie z nami wybrali się Pan Ryszard Kowalczyk, Pani wicedyrektor Barbara Banaszczyk i Pani Agnieszka Juszczyńska. Przeszliśmy fragment szlaku unickiego tzw. „niebieskiego”, podziwiając po drodze pounicki kościółek w Bezwoli oraz dzwonnicę. Cmentarz jest położony wśród łąk, które w tym dniu pachniały świeżym sianem. Gdy doszliśmy na miejsce okazało się, że tu też jest potrzebne koszenie trawy. Wszyscy zabraliśmy się za porządkowanie grobów, wyrywanie chwastów, trawy. Sprzątając miło i przyjemnie spędzaliśmy wspólnie czas. Podziwialiśmy piękną lipę, wieloletnie głogi i szakłaki. Policzyliśmy, że lipa drobnolistna, która jest pomnikiem przyrody, ma już ponad 160 lat. Oczyściliśmy również fragmenty murów cmentarza zbudowanych z kamieni polnych. Dumni z wykonanej pracy wróciliśmy do szkoły.

Uczniowie klasy VI „a” i „b”.