Dzień Języków Obcych

ARCHIWUM > 2016/2017

7 października 2016r odbył się Dzień Języków Obcych. Nasza szkoła uczestniczyła w podobnej imprezie po raz drugi ale tym razem wystąpiła w roli gospodarza. W  spotkaniu wzięli udział uczniowie klas VI szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum z wohyńskiej szkoły oraz uczniowie z Suchowoli, Bezwoli oraz Kolembród. Dzisiejszy dzień miał na celu zwrócić naszą uwagę na fakt, iż uczenie się i poznawanie języków obcych jest w naszych czasach niezbędne.
Spotkanie rozpoczęło się na placu 9 września. Uczniowie w barwnym korowodzie, wymachując flagami , poprzedzani werblistami dotarli na miejsce gdzie dokonało się oficjalne otwarcie obchodów Dnia Języków Obcych. Potem, już w szkole, nastąpiły prezentacje piosenek lub wierszy w wielu różnych językach. Były więc  liczne piosenki po angielsku ,piosenka po rosyjsku, w fenomenalnym wykonaniu Marceliny Łobody, piosenki po niemiecku oraz  piosenka po hiszpańsku w wykonaniu uczniów klasy VI. Prezentowano również wiersze po rosyjsku, niemiecku i angielsku  oraz dwa utwory w wykonaniu instrumentalnym
Oda do Radości na syntezatorze i Auld Lang Syne na saksofonie. Wszystkie utwory wykonane były na wysokim poziomie i brzmiały bardzo światowo. Po przerwie obiadowej odbył się bardzo emocjonujący quiz z wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii i Niemiec . Każda z pięciu drużyn wygrała!
Za rok kolejne spotkanie.
Za organizację odpowiedzialne były panie od języków obcych: p. Anna Rożen, p. Monika Panasiuk,
p. Dorota Blicharz oraz p. Renata Korczak.

M. Panasiuk