Czwórbój Lekkoatletyczny SP

ARCHIWUM > 2015/2016

Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny Chłopców i Dziewcząt szkół podstawowych.
Pani Krystyna Łobejko była organizatorem czwórboju lekkoatletycznego chłopców i dziewcząt z powiatu radzyńskiego, które odbywały się czwartego maja na naszym stadionie. Dziewczęta startowały w następujących konkurencjach: bieg na 60m, 600m, rzut piłeczką palantową, skok w dal lub wzwyż. Chłopcy zmierzyli się ze skokiem w dal lub w wzwyż, rzutem piłeczką palantową oraz biegami na 60m i 1000m. W szkole gościliśmy uczniów ze szkół w: Radzyniu Podl.(SP nr2), Borkach i Czemiernikach. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy: Michał Dąbrowski, Michał Mironiuk, Maciej Pacześniowski, Przemysław Ładniak, Robert Rotari, Filip Pacześniowski, Olaf Sidor, Arkadiusz Samczuk, Maciej Choreń. Startujące dziewczęta to: Karolina Daniłkiewicz, Milena Uchaniuk, Katarzyna Pacześniowska , Lidia Teleszko, Alicja Skocz, Izabela Świderska, Dorota Banachowicz, Julia Maksymiuk. Sędziami pomocniczymi były: Anna Juszczyńska, Nikola Czeczko, Natalia Siemionek, a pomocnikami sędziego przy skokach w dal byli: Julia Sawczuk, Zuzanna Petkowicz i Kamil Frączek. Pani Agnieszka Juszczyńska przygotowała dyplomy i liczyła punkty we wszystkich konkurencjach.
Michał Dąbrowski z kl. VIb najszybciej biegał na 1000m (3,37 min.) i najdalej rzucał piłeczką palantową (53m).
Michał Mironiuk z VIb najszybciej biegał na 60m (8,2s) i najdalej skakał w dal (4,30m).
Z dziewcząt z Wohynia Karolina Daniłkiewicz z kl.VIa najdalej rzucała piłeczką palantową (34m) i najszybciej biegała na 60m (9,2s).
Milena Uchaniuk z kl.VI b najdalej skakała w dal (3,7m) i najszybciej biegała na 600m (2,21min.)

Wyniki:
 Kolejność miejsc chłopców:
I – SP Wohyń - 883 pkt. - opiekun p. Krystyna Łobejko
II – SP nr 2 Radzyń Podl. – 745p. – opiekun p. Aneta Frączek, p. Ewa Stańkowska
III – SP Czemierniki – 578 p.– opiekun p. Edyta Kaznowska, p. Konrad Łabencki
Kolejność miejsc dziewcząt:
I – SP nr 2 Radzyń Podl. - 859pkt. - opiekun p. Aneta Frączek, p. Ewa Stańkowska
II - SP Wohyń - 781p. - opiekun p. Krystyna Łobejko
III – SP Czemierniki – 780 p. -  opiekun p. Edyta Kaznowska, p. Konrad Łabencki
IV – SP Borki –776p. -  opiekun p. Marek Makosz
Dwie pierwsze drużyny z każdej kategorii pojadą 11 maja na zawody Finałowe Rejonu Biała Podlaska w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców i Dziewcząt „ Igrzyska Młodzieży Szkolnej”, które odbędą się na stadionie AWF w Białej Podl.
Gratulujemy naszym chłopcom i dziewczętom i życzymy sukcesów na zawodach w Białej Podlaskiej.

Op. Anna Juszczyńska kl. VI b i Agnieszka Juszczyńska

Finał Czwórboju LA chłopców i dziewcząt w Białej Podlaskiej.

11 maja 2016r. na stadionie AWF w Białej Podlaskiej odbył się Finał Rejonu Biała Podlaska w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców i Dziewcząt „Igrzyska Młodzieży Szkolnej”. Wzięli w nich udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wohyniu. Drużyna chłopców zajęła V miejsce uzyskując 853 pkt. Dziewczęta zajęły VIII miejsce z łączną sumą punktów 792 i poprawiły swój wynik z zawodów powiatowych. Gratulujemy!
 Na zawody wyjechali wszyscy uczniowie, którzy byli zaangażowani w organizację zawodów  powiatowych pod opieką pani Krystyny Łobejko i pana Ryszarda Kowalczyka. Po zakończeniu czwórbojów zwiedziliśmy obiekty sportowe na AWF-ie. Wszystkim się spodobała sala gimnastyczna z trzema trampolinami, na których mogliśmy skakać. Obejrzeliśmy też uczelnię, na której połowa naszych zawodników chciałaby już studiować.

Op. Anna Juszczyńska, kl. VI b