ARCHIWUM > 2015/2016

Dzień Kobiet istniał już w starożytnym Rzymie gdzie obchodziły go gospodynie. Tego dnia gosposie,  kobiety urodzone jako wolne, zamężne otrzymywały od swoich mężów prezenty, były obdarzane czułością, miłością i uwagą. W Polsce Święto Kobiet   zostało zauważone dopiero po II wojnie światowej, pasowało do socjalistycznej propagandy. W zakładach pracy składane były życzenia i wręczane prezenty rajstopy, mydełko albo kawa oraz tulipany, którego odbiór każda pracownica musiała obowiązkowo pokwitować. W naszej szkole również panuje ten zwyczaj że panowie składają się na drobny upominek aby uczcić ten wyjątkowy dzień. Na korytarzu można było zauważyć uczennice klas pierwszych z tulipanami lub różami, wśród klas trzecich widać było „czekoladowy szał”. Największe zaskoczenie było wśród dziewczyn klas drugich, dla których chłopcy wraz z wychowawcą klasy 2b p. Dariuszem Tarasiukiem zamówili ogromny tort. Ten bardzo smakował wszystkim uczennicom. Do tortu dołączone były tulipany, a także pomysłowe życzenia Kacpra Siłaczuka ucznia kl. 2b.Hucznie zaśpiewano „Sto lat!” Z racji tego święta życzymy wszystkim przedstawicielkom płci pięknej, aby żyły w zdrowiu, otoczone miłością i opieką bliskich, a także aby uśmiechały się jak najwięcej i spełniały swoje największe marzenia.

Patrycja Muszyńska kl. 2b