Szczepionki dla Afryki

ARCHIWUM > 2017/2018

Kartka Bożonarodzeniowa wydana w tym roku, którą ż życzeniami wysyłaliśmy do wszystkich osób i instytucji współpracującymi ze szkołą, była również kolportowana wśród mieszkańców Wohynia. Na wyróżnienie, za zaangażowane w jej rozprowadzanie, zasługują przede wszystkim: Amanda Daszczuk i Maja Kropiwiec. Uczennice poświęciły swój weekendowy czas, pokonując lenistwo i marazm na udział się w projekcie.
   Dochód z przedsięwzięcia pozwolił dokonać zakupu 8 pakietów (każdy zawierający 60 sztuk) szczepionek przeciwko polio. Gratulacje dziewczęta. Dzięki wam, w tym roku, 480 mieszkańców najbiedniejszych części Świata będzie wolnych od zachorowania na tę ciężką chorobę, która może prowadzić nawet do paraliżu. Akcja jest reklamowana przez UNICEF pt."Prezenty bez pudła".

B. Banaszczyk