„Zakrętkożercy”

ARCHIWUM > 2016/2017

23 worki plastikowych nakrętek
dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

7 marca 2017r. przekazaliśmy do Hospicjum 23 worki nakrętek. Akcja nie kończy się, zbieramy do końca roku, przez wakacje, w przyszłym roku, i w następnym…
Nie wyrzucaj plastikowych nakrętek! Jeżeli masz w domu zebrane plastikowe nakrętki to przynieś do szkoły i  wrzuć do pojemnika „zakrętkożercy" w holu szkoły lub zostaw u pedagoga.
Zbieramy plastikowe nakrętki po napojach, mleku, oleju, płynach, szamponach, żelach pod prysznic, itp.
Dołącz do akcji zbierania nakrętek, która w naszej szkole nieprzerwalnie trwa od 2011r.
Zbieramy nakrętki, …. by spełnić marzenia chorych dzieci!
 Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia funkcjonuje od 1997 roku. Zostało powołane, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Aktualnie obejmuje bezpłatną, całodobową domową i stacjonarną opieką 62. dzieci w wieku od kilku miesięcy do kilkunastu lat. Celem Hospicjum jest poprawa jakości życia Podopiecznych poprzez otoczenie ich specjalistyczną i troskliwą opieką medyczną, psychologiczną, pedagogiczną, duchową i socjalną. Dzięki tej opiece dzieci mogą spędzić ostatnie dni swego życia w domu, a nie w szpitalu. Hospicjum służy pomocą również rodzicom i rodzeństwu małych Pacjentów ponieważ wszechstronne wsparcie w ostatnim okresie życia dziecka, jak również w okresie żałoby, jest bardzo potrzebne jego bliskim.
Hospicjum wnosi do życia swoich Podopiecznych radość poprzez spełnianie ich dziecięcych marzeń.
Założycielem i Prezesem Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia jest Ojciec Filip Buczyński.

A. Juszczyńska