Warsztatowanie w przedszkolu

Rodzinne „warsztatowanie bożonarodzeniowe w przedszkolu”

13 grudnia 2018roku zorganizowano warsztaty artystyczne dla 4, 5 latków i Ich Rodziców. Zajęcia plastyczne poprzedzone były rozmową o zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia, zagadkami świątecznymi i wierszykiem o choince. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali ozdoby świąteczne i choinkowe przy użyciu rozmaitych materiałów takich jak: drzewo, brokat, sznurek, makaron czy tradycyjne ozdoby świąteczne. Podczas pracy przy stolikach wszyscy słuchali kolęd i piosenek świątecznych. W sali panował prawdziwie świąteczny nastrój. Atmosfera była bardzo wesoła, dzieci chętnie angażowały się w prace artystyczne przy stolikach. Na koniec stworzyliśmy kącik bożonarodzeniowy.
   Uważam, że warto organizować tego typu spotkania. Uwrażliwiają one dzieci na piękno sztuki i integrują wielopokoleniowo. Są dobrą okazją do spotkania dzieci, rodziców i nauczyciela w tym ważnym dniu roku jakimi są Święta Bożego Narodzenia!
    Składam serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy zorganizowali wszelkie pomoce i materiały do prac na nasze ozdoby świąteczne i za przybycie na warsztaty.

Opracowała Katarzyna Trościańczyk