„Z Korczakiem na..."

ARCHIWUM > 2016/2017 > "Muzeum..." podsumowanie

Kolejny program, realizowany w ramach projektu „Z Korczakiem na wohyńskim Rynku" zapoznał dzieci z literaturą  Janusza Korczaka. Piętnastu uczniów gimnazjum, 4.10.2016r., spotkało się ze swoimi młodszymi kolegami i przeczytało im fragmenty utworu „Król Maciuś Pierwszy”. Dzieci z klas 1-3 z zaciekawieniem wsłuchiwały się w przygody małego władcy. Nad przygotowaniem gimnazjalistów czuwała Barbara Pawelec bibliotekarka i polonistka szkoły w Wohyniu.
 Najpiękniejsze cytaty oraz prawa dziecka sformułowane przez Korczaka zostały zamieszczone na wystawie. Przybliżono uczniom postać Korczaka - pedagoga, wychowawcy,  lekarza, pisarza oraz jego ostatnią drogę poprzez wystawę oraz projekcję filmu „Korczak” Andrzeja Wajdy. Film obejrzało ponad 70 uczniów, a wystawę zwiedzili wszyscy uczniowie oraz społeczność lokalna. Dziękujemy uczniom Gimnazjum, którzy rozsławiali literaturę Korczaka i swoją postawą  uczyli młodszych otwartości i gotowości do podejmowania różnych nietypowych wyzwań jakie stawia przed nimi nasza szkoła. Młodszym kolegom czytali fragmenty „Króla Maciusia Pierwszego" Janusza Korczaka:

• Uczniom klasy I SP czytały Milena Siemionek i Klaudia Harasim z klasy 1b

• Uczniom klasy IIa SP czytały Zuzanna Petkowicz i Lidia Teleszko z klasy 1b

• Uczniom klasy IIb SP czytały Kamila Korczyk, Weronika Trościańczyk i Kamila Droździuk z klasy 3b

• Uczniom klasy IIIa SP czytali Łukasz Szaroń, Patrycja Muszyńska, Bartłomiej Gaca i Leszek Trościańczyk z klasy 3b

• Uczniom klasy IIIb SP czytali Alicja Worobiej i Paweł Łaski z klasy 2c

• Uczniom klasy IIIc SP czytali Aleksandra Budzyńska i Mateusz Szałkowski z klasy 2c.

Agnieszka Juszczyńska