Mikołajowisko 2018

ARCHIWUM > 2018/2019

Kto Ty jesteś?...patriotycznie, mikołajkowo i sportowo”

W tym roku już po raz IX gościliśmy sportowych przedstawicieli z zaprzyjaźnionych szkół na  Powiatowej Olimpiadzie Sportowej „Mikołajowisko”.
Impreza sportowa trwała przez 3 grudniowe dni 2018 r.
 Pierwszego dnia (11 XII) swoją sprawność fizyczną prezentowali uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych w: Suchowoli, Lisiowólce, Bezwoli i Wohyniu. Uczniowie pokonywali tory przeszkód o różnej skali trudności.
 13-go grudnia uczniowie klas IV-VIII ze szkół podstawowych w: Ulanie
Majoracie, Komarówce Podl., Suchowoli, Lisiowólce, Ossowie, Ostrówkach, Bezwoli i Wohyniu rozgrywali turniej halowej piłki nożnej.
 Jako ostatni - 18 grudnia - rywalizację podjęli uczniowie klas „0” z naszej szkoły. Oprócz walki na torach przeszkód, była też walka na piosenki i wierszyki o tematyce patriotycznej i mikołajkowej.
 Wszyscy uczestnicy Olimpiady okazali się zwycięzcami dzięki finansowemu wsparciu Gminy Wohyń i proboszcza tutejszej parafii ks. Romana Banasiewicza. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a każdy zawodnik
pamiątkowy medal oraz czekoladowego Mikołaja.

Organizatorzy:
Krystyna Łobejko