Konkursu o Parku Narodowym

ARCHIWUM > 2017/2018

W dniu 23 kwietnia we Włodawie odbył się etap okręgowy Konkursu o Poleskim Parku Narodowym. Szkołę reprezentowały w kategori gimnazjów: Emilia Nast, Zuzanna Petkowicz  i Julia Sawczuk. Szkołę podstawową zaś: Anna Gadamska i Magdalena Kiszka. Po zmaganiach wiedzowych, wraz z innymi miłośnikami przyrody udaliśmy się na wycieczkę terenową na nowo powstałą ścieżkę "Czahary". W przepięknych okolicznościach przyrody maszerowaliśmy ponad 6-kilometrową trasą przez piaski, lasy i moczary. Szkliśmy traktem polnym i kładką, wśród wód i mokradeł. Towarzyszyła nam budząca się do życia kwietniowa przyroda. Do finału konkursu zakwalifikowały się:  Magdalena Kiszka, Emilia Nast, Zuzanna Petkowicz i Julia Sawczuk. Brawo dziewczyny.

B. Banaszczyk