Powiatowe zawody MDP

ARCHIWUM > 2015/2016

Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze

14 czerwca 2016 r. przeprowadzone zostały eliminacje zawodów sportowo pożarniczych MDP powiatu radzyńskiego.  W zawodach wzięły udział nasze drużyny dziewcząt i chłopców.
    Pogoda była bardzo kapryśna. Silnie wiejący wiatr utrudniał napełnianie tarcz nalewowych.  Zawodził również sprzęt dostarczony na zawody. Wadliwie działające tarcze nalewowe powodowały duże zniekształcenia wyników! Nasze drużyny zadanie bojowe wykonują przeciętnie w czasie 45-56 sekund
przy sprawnych tarczach! Tutaj mieliśmy pecha, bo nie zadziałały. Czas uzyskany to 86 i 120 sekund?! Gdyby „sędzia” później „popukał” w urządzenie podczas wykonywania zadania to mielibyśmy czas jeszcze większy! Naszym konkurentom „sprzęt zadziałał prawidłowo”, ale popełnili więcej błędów. W rezultacie nasze drużyny z najwyższym wynikiem zajęły pierwsze miejsca. Dwie szkoły z powiatu radzyńskiego uzyskały kwalifikacje do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 18 czerwca w Parczewie.

D. Tarasiuk