Wspomnienie zimy...

ARCHIWUM > 2015/2016

Od 13 do 22 lutego 19 uczniów naszej szkoły przebywało na obozie turystyczno- rekreacyjnym w Zakopanem. Wypoczynek połaczony był z uprawianiem sportów zimowych: jazdą na nartach łyżwach i snowbordzie. Ci, który po raz pierwszy zakładali sprzęt na nogi mogli korzystać z pomocy i wskazówek instruktora. Przez cztery dni trwało szaleństwo lodowo – śniegowe, od godzin porannych do 21.00 wieczorem. Sprzyjała temu bezmroźna prawie temperatura. Po śniegowych szaleństwach odpoczywaliśmy w spa w Bukowinie i Białce  Tatrzańskiej.
  Moduł turystyczny był realizowany przez zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Mogliśmy podziwiać inżynierskie rozwiązania, kunszt zdoniczy i trud pracy górnika. Podczas zajęć fakultatywnych Oliwia spotkała rycerza i świętowaliśmy ceremonię zaręczyn. Ponadto zwiedzaliśmy stolicę Tatr – Zakopane, Kraków z Sukiennicami, Kościołem Mariackim i Muzeum Podziemi na Rynku Krakowskim. Dodatkową atrakcją był wyjazd na Słowację i podziwianie Jaskim Bielańskich.
 W ramach zajęć rekreacyjnych nie obyło się bez gałkowania śnieżkami, spacerami po Harendzie, góralskiego zaprzeęgu nocą w świetle pochodni i gorącej kiełbaski przy profesjonalnej kapeli góralskiej. Wjeżdżaliśmy również kolejką  szynową na Gubałówkę by podziwiać panoramę Zakopanego, oglądaliśmy film w konwencji 3D w kinie "Giewont" i integrowaliśmy się szeroko z innymi uczestnikami. Hucznie obchodziliśmy kolejne urodziny Kasi. Przez 10 dni opiekowała się nami              p. Barbara Banaszczyk. Żal było wracać do domu.

B. Banaszczyk