Święto Konstytucji 3 Maja

ARCHIWUM > 2016/2017

W dniu 28.04.2017 roku w naszej szkole uroczystym apelem uczciliśmy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie kl. II c gimnazjum i kl. VI szkoły podstawowej zaprezentowali symbole narodowe, które są widocznym i wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości. Polskie barwy narodowe towarzyszą nam w codziennym życiu. Zachęcali, by wywiesić flagi w pierwsze trzy dni maja, aby zamanifestować nasz patriotyzm. Następnie przypomnieli wydarzenie jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja dla Rzeczypospolitej w II połowie XVIII w. Natomiast w dniu 3 Maja 2017 r. w kościele parafialnym w Wohyniu powyższe treści patriotyczne zaprezentowała młodzież mieszkańcom Wohynia i okolic. Spotkanie to zachęcało do refleksji nad ważnymi sprawami dla każdego Polaka. Rangę uroczystości podniosły chorągiewki, które mieszkańcy otrzymali od uczniów. Chorągiewki przygotowane były przez młodzież szkolną pod kierunkiem p. Iwony Babicz-Kalinowskiej.

G. Domańska