Królewskie torty

ARCHIWUM > 2019/2020

28 września 2019 r. cała grupa z projektu „Król jedzie, czyli historia o tym, jak Wohyń przygotowywał się do wizyty króla” spotkała się w Gminnym Centrum Kultury w Wohyniu na warsztatach zdobienia tortów. Instruktorem była Pani Marta  Gabryszuk, która uczyła nas , jak przygotować pyszną masę i ozdabiać torty. Na początku spotkania podzieliliśmy się losowo w pary, w których pracowaliśmy przy wykonywaniu tortu. Po wysłuchaniu instruktarzu pani Marty przystąpiliśmy do pracy. Odmierzyliśmy równiutko, co go grama, wszystkie składniki i zaczęliśmy robić masy. W ruch poszło dziesięć mikserów.  Najpierw było ubijanie śmietany i nasączenie placków, na następnie przekładnie biszkoptów masą, dżemem, owocami. Wszystkim uczestnikom bardzo się to podobało i zaangażowaliśmy się na maksa. Panie, które obserwowały naszą pracę powiedziały, że „nie dało się nas zatrzymać”. Uczestnikom podczas pracy towarzyszyło dużo radości, artystycznej kreatywności i emocji. Po skończonej pracy cała sala była wysmarowana kremem, a uczestnicy szczęśliwi. Bardzo dumni ze swojego zaangażowania w dekorowanie tortów byli koledzy, którzy z dużą rezerwą podchodzili do tych warsztatów. Wszystkie torty zostały wyeksponowane na wspólnym stole. Każda para mogła z radością zaprezentować swój tort. Później była degustacja oraz możliwość zabrania części tortów do domu, aby pochwalić się swoim sukcesem w gronie rodziny i przyjaciół. Uczestnikom warsztatów spotkanie to przyniosło dużo radości, uśmiechu na twarzy i niezapomnianych wrażeń. Wszystkie składniki zostały zakupione z funduszy projektu „Równać Szanse 2019’’. Organizacją warsztatów, zakupem produktów, umówieniem instruktora zajęły się  nasze koleżanki Weronika Grzesiak i Edyta Daszczuk. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Aleksandra Parać kl. VII