Wystawa „Zielona Dolina”

ARCHIWUM > 2017/2018

Wystawa „Zielona Dolina”

Na początku listopada mogliśmy podziwiać  w naszej szkole wystawę prac Pani  Marzeny Sobolewskiej.  Artystka na co dzień  tworzy i eksponuje swoje prace  w galerii „Zielona Dolina” w Gminie Rudnik. Jak sama mówi prace, które tworzy odzwierciedlają to, co ją fascynuje oraz ciekawi. Czerpie inspiracje z otaczającego ją  świata, a w swoich pracach chciałaby zatrzymać czas. Dzieła, które artystka zaprezentowała na wystawie, zostały wykonane różnymi technikami, min.:  rysunki węglem oraz ołówkiem, akwarele, malarstwo akrylowe na szkle czy ceramice, malarstwo olejne, malarstwo na starych deskach, ikony, płaskorzeźba.  Pani Marzena również pisze bajki  i wykonuje do nich ilustracje. Twórczyni uważa, że „jeśli mamy dany jakiś talent, to powinno być naszym obowiązkiem by go rozwijać”. Czekamy więc na kolejną wystawę.
   Warto dodać, że Pani Marzena Sobolewska  także śpiewa w zespole ludowym „Sami Swoi” z Rudnika.
 Wystawa była udostępniona do oglądania mieszkańcom Gminy Wohyń, uczniom oraz uczestnikom III. Spotkań z Folklorem „Wohyńska Jesień”, których organizatorem było zaprzyjaźnione z naszą szkołą Koło Gospodyń Wiejskich.

I. Babicz-Kalinowska