Mikołajkowisko

ARCHIWUM > 2015/2016

VI Powiatowa Olimpiada Sportowa „MikołajowiSKO” 2015

„ Pragnę zwyciężyć,
lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć,
niech będę dzielny w swym wysiłku.”

Uczniowie naszej szkoły i zaproszeni goście na sportowo spędzili Mikołajki. Olimpiada rozgrywana była przez trzy dni. 8 grudnia 2015r. uczniowie klas I-III próbowali swoich sił w bardzo ciekawych konkurencjach sportowych. Po uroczystym powitaniu przez p. dyr. Annę Teresę Kowalczyk, ciepłe słowa skierował do dzieci i opiekunów Wicestarosta Radzyński pan Jan Gil, a następnie opiekę duchową powierzył św. Mikołajowi ks. proboszcz Roman Banasiewicz. Urząd Gminy reprezentowała skarbnik – Pani Maria Filipiuk. Organizacji Olimpiady podjęły się panie Krystyna Łobejko – nauczycielka wf oraz Jolanta Chacewicz - wychowawczyni kl. IIc. W sportowej rywalizacji wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w: Wohyniu, Lisiowólce, Ossowie, Ostrówkach, Suchowoli, Komarówce Podlaskiej, Ulanie –Majoracie. Wszyscy zostali zwycięzcami. Rozgrzewkę oraz pokazy poszczególnych konkurencji prowadzili uczniowie klasy VIb. Opiekę medyczną zapewniała pielęgniarka szkolna p. Mirosława Bednarzewska. Nad przebiegiem zawodów czuwali powołani na ten dzień sędziowie: p. Barbara Stepaniuk, p. Anna Tchorzewska, p.. Marek Maksymiuk, p. Agnieszka Juszczyńska.
Drugi dzień Olimpiady to turniej piłki halowej dla uczniów klas IV-VI.
Do zawodów stanęli zawodnicy ze szkół podstawowych w: Wohyniu, Bezwoli, Lisiowólce, Ossowie, Ostrówkach, Suchowoli, Ulanie –Majoracie i Komarówce Podlaskiej. Drużyny składały sią z grup mieszanych. Po sportowej walce pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy z Suchowoli, drugie z Ulana trzecie z Wohynia i Komarówki Podl. Najlepszym zawodnikiem została Weronika Korzeń z Komarówki P. Najlepszymi bramkarzami byli  - Filip Pacześniowski z Wohynia oraz Konrad Dobosz z Suchowoli. Tytuł Króla Strzelców zdobył Norbert Kaznowski  z Suchowoli, który strzelił 7 goli. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Uczestnicy zawodów w nagrodę dostali dyplomy, piłki i  puchary dla szkoły oraz każdy uczeń otrzymał medal i słodycze.
Olimpiada została zrealizowana przy wsparciu finansowym Powiatu Radzyńskiego i Gminy Wohyń.
Głównym sędzią zawodów była p. Krystyna Łobejko. Mecze sędziował p. Rafał Borysiuk przy wsparciu p. Leszka Gumieniaka oraz uczniów gimnazjum Jakuba Michonia i Pawła Łaskiego.
Trzeci dzień Olimpiady rozgrywany był 11 grudnia. Najmłodsi zawodnicy z kl. 0a,0b i przedszkola  zaprezentowali piosenki o Mikołaju, a następnie przystąpili do sportowej rywalizacji. Rozgrzewkę oraz pokazy poszczególnych konkurencji prowadzili uczniowie klasy VIa. Nad przebiegiem zawodów czuwała p. Jolanta Chacewicz. Zabawa była wyśmienita, w dobrych nastrojach wszyscy ukończyli zawody. Każda grupa otrzymała dyplom, puchar, medal i słodycze.

Agnieszka Juszczyńska