Tydzień poświęcony Unitom

ARCHIWUM > 2016/2017

24-30 listopada 2016r.- Tydzień działań  poświęcony Unitom patronom Zespołu Szkół w Wohyniu realizowany w związku z 20  rocznicą  beatyfikacji Męczenników z Pratulina.

Działania obejmowały:
- projekcję filmu pt ”Pratulin” (na lekcjach religii w szkole podstawowej i gimnazjum),
- zwiedzanie wystawy poświęconej Unitom, przygotowanej przez Państwowe Archiwum w Siedlacach ( na lekcjach historii w szkole podstawowej i gimnazjum),
- Spotkanie Rodziny Szkół noszących imię Unitów Podlaskich oraz Prezesa Stowarzyszenia Zachowującego Pamięć o Unitach „Martyrium” ks. Prałata Bernarda Błońskiego. Obecne były sztandary poczty sztandarowe z: Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Olszance, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim, Gimnazjum im. Unitów Drelowskich w Drelowie, Szkoły Podstawowej im. Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Hrudzie, Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach oraz Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu.
- prelekcję misjonarza o. Jerzego Wilka na temat jego posługi na Madagaskarze ( uczniowie z klas Iv-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum)
- spektakl szkolnego zespołu teatralnego „Daleko od szkoły” na podstawie utworu Wł. S. Reymonta „Z Ziemi Chełmskiej”. Spektakl przygotowany pod kierunkiem p. Teresy Kowalczyk
- konkurs wiedzy o Unitach, w którym wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół noszących imię Unitów. Konkurs przygotowany i przeprowadzony przez p. Elżbietę Korniecką i p. Genowefę Domańską

A. T. Kowalczyk