Kolędowanie

ARCHIWUM > 2015/2016

Dzięki współpracy szkoły i parafii 6 stycznia 2016 r. odbył się w Kościele Parafialnym pw. Św. Anny w Wohyniu V Przegląd Kolęd i Pastorałek. Organizatorami byli: proboszcz - ks. Roman Banasiewicz, organista Rafał Król z chórem parafialnym, dyrektor Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu p. Anna Teresa Kowalczyk z pracownikami i  społecznością szkolną.
Mszą św. o godz. 11.00. pod przewodnictwem naszego rodaka i absolwenta naszej szkoły ks. Infułata Kazimierza Korszniewicza rozpoczęliśmy uroczystość. Przegląd poprowadziła pani dyrektor Anna Kowalczyk. Jako pierwszych podziwialiśmy uczniów naszej szkoły śpiewających w scholi dziecięcej „Nadzieja” działającej przy parafii. Scholka zakolędowała przy akompaniamencie orkiestry dętej pod kierunkiem organisty Rafała Króla. Podczas przeglądu wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek w wykonaniu zaproszonych chórów. Kolędowali:

• Chór “Cantate Domino” z parafii św. Małgorzaty w Ulanie,

• Chór “Radzyniacy” z Radzynia Podlaskiego,

• Chór “Canticum Novum” z Sanktuarium MBNP w Radzyniu Podl.,

• Chór “Beati Cantores” z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Milanowie,

• Chór “Echo” z parafii św. Trójcy w Radzyniu Podlaskim

• Chór Związku Nauczycielstwa Polskiego z Parczewa,

„Sextet Dęty”, którego członkowie należą do Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji w Warszawie,

• Chór parafii Św. Anny w Wohyniu.

Kolędą „Mędrcy Świata Monarchowie” w wykonaniu wszystkich występujących chórów i zespołów, którymi dyrygował p. Rafał Król został zakończony przegląd.
Wszystkich występujących ugościliśmy w szkole ciepłym poczęstunkiem. W świątecznie udekorowanej sali, pod czujnym okiem p. Iwony Babicz-Kalinowskiej i p. Anny Tchorzewskiej, chórzystom mile upływał czas. Panie kucharki, wohyńscy chórzyści, nauczyciele i pracownicy obsługi przygotowali wykwintne pierogi, bigos, sałatki i ciasta.
Ten szczególny dzień uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy Wohyń Stanisław Jóźwik z małżonką, Sekretarz Gminy Tomasz Jurkiewicz, Marzanna Kaliszuk  Radna Gminy Wohyń oraz seniorka chóru p. Aniela Chacewicz.
Serdecznie dziękujemy za obecność i zapraszamy wszystkich za rok.

A. Juszczyńska