Decoupage

ARCHIWUM > 2016/2017

28 lutego i 7 marca odbyły się warsztaty z dekupażu (z fr. decoupage), w których udział wzięli uczniowie klas Va i Vb wraz z nauczycielem plastyki. Dekupaż to technika zdobienia polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię drewnianą, metalową, szklaną, ceramikę wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej i pokryciu go warstwami lakieru. W zamyśle wzór ma wyglądać jak malowany.
 Zajęcia prowadzili rodzice
pani Marta Gabryszuk wspierana przez panią Martę Grzywaczewską. Celem warsztatów była popularyzacja sztuki dekupażu wśród młodzieży. Pani Marta pasjonuje się ozdabianiem przedmiotów techniką decoupage. Podczas warsztatów prowadząca dzieliła się z dziećmi swoją wiedzą i umiejętnościami oraz pomagała przy ozdabianiu przedmiotów użytkowych. Pod okiem prowadzących uczestnicy własnoręcznie wykonali szkatułki, pisanki, flakony, bransoletki, pojemniki na drobiazgi. Podczas pracy było mnóstwo śmiechu, zabawy, ale też ciężkiej pracy. Każdy zabrał do domu wykonany przez siebie przedmiot. Na zakończenie spotkania pani Marta Gabryszuk obdarowała wszystkich uczniów łakociami, a autorów najoryginalniejszych prac własnoręcznie wykonanymi nagrodami. W imieniu wszystkich uczestników warsztatów dziękujemy   pani Marcie Gabryszuk i pani Marcie Grzywaczewskiej za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć.

Iwona Babicz-Kalinowska oraz uczniowie kl. V a i V b