SZKOLNY DZIEŃ ZABAW

ARCHIWUM > 2016/2017

SZKOLNY DZIEŃ ZABAW MIĘDZYNARODOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ

21 marca 2017r. w naszej szkole zorganizowano Pierwszy Dzień Wiosny.  Całą organizacją zajęła się Pani Iwonka i Samorząd Uczniowski. Dwa tygodnie wcześniej gospodarze klas losowali państwa. Nasza klasa IV wylosowała Chorwację, o której przygotowaliśmy prezentację. W tym dniu na pierwszych dwóch lekcjach malowaliśmy specjalnymi kredkami koszulki. Potem chodziliśmy w nich po szkole i każdy mógł zaprezentować swoje dzieło.  Na trzeciej lekcji wszyscy zebraliśmy się na hali gimnastycznej i każda klasa miała 10 min. na zaprezentowanie swojego państwa. Podczas prezentacji ubrani byliśmy w barwy narodowe państw. Było bardzo zabawnie i śmiesznie. Najbardziej podobało mi się przedstawienie klasy VI. Reprezentowali oni Szwajcarię. Młodsze dzieci zostały poczęstowane czekoladą, a starsze serem. Następnie rozeszliśmy się do klas i były luźne lekcje. Graliśmy w kalambury i w różne inne gry. Był to bardzo fajnie i pomysłowo zorganizowany Pierwszy Dzień Wiosny. Moim zdaniem ciekawa zabawa i bardzo edukacyjna.

Ola Parać kl. IV

W Pierwszy Dzień Wiosny nasza klasa V a prezentowała plakat, informacje, ciekawostki o Irlandii. Tańczyliśmy taniec irlandzki w grupach, który sami wcześniej przygotowaliśmy. Zdobiliśmy pastelami koszulki, każdy wymyślał swój projekt. Nie pamiętam tak udanego Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole. Każdy był zadowolony z atrakcji. Było bardzo fajnie.

Mateusz Pawelec kl. V a

Pierwszego Dnia Wiosny bawiliśmy się świetnie, bo: nie było lekcji, prezentowaliśmy plakaty, które robiliśmy przez 4 dni (inne klasy też miały fajne, ale nasz był najfajniejszy). Po zaprezentowaniu plakatu zatańczyliśmy taniec irlandzki. Ja jako jedyny z chłopaków dołączyłem do dziewczyn. Po zakończeniu spotkania na hali, było super, bo graliśmy w piłkę w następujących składach : ja,  Marek i Mateusz kontra Krystian, Kuba, Karol, Bartek i Kamil. Wygraliśmy 3:1. Ten dzień był najlepszym dniem w szkole - oprócz wakacji…

Damian Kowalik kl. Va