Szlakiem bohaterów

ARCHIWUM > 2018/2019

„Szlakiem bohaterów Kamieni na szaniec”

Z takim hasłem wybraliśmy się do stolicy na jednodniową wycieczkę. Ponieważ harmonogram wyprawy był obszerny, musieliśmy wyjechać o 5 15 Wohyń jeszcze spał. Zanim dojechaliśmy do Warszawy, aby tam przemierzać ulice i miejsca w których namacalnie bywali bohaterowie tej książki Rudy - Jan Bytnar, Zośka - Tadeusz Zawadzki oraz Alek - Maciej Aleksy Dawidowski, wstąpiliśmy do Piask. Mieliśmy tu umówione warsztaty fotograficzne w ramach poznawania różnych zawodów, oraz atrakcję laserowy paintball. Te atrakcje szybko nas rozbudziły, a sesje fotograficzne nie tylko jako modele, ale też fotografowie, dały wiele satysfakcji (można to ocenić na wybranych zdjęciach, które zrobiliśmy). W Warszawie historyczne treści prezentował nam przewodnik, którego uczniowie słuchali wypełniając tematyczne karty pracy. Trzeba przyznać, że Pani Basia P. (nasza polonistka) miała co sprawdzać, ale praca wielu doceniona została piątkami! Chyba największym przeżyciem emocjonalnym było wysłuchanie nagrań fragmentów grypsów opowiadających o dramatycznych przeżyciach więźniów na Pawiaku. Puentą całej wycieczki był film „Dywizjon 303” zaś osoby, które już na nim były, mogły obejrzeć „Zegar czarnoksiężnika”. Cali i zadowoleni dotarliśmy do domów przed 24-tą. Miło nam, że uczniom się podobało - gdyż snują już plany na następny taki wyjazd.
   Wycieczka odbyła się 26.09.2018. Opiekunowie wycieczki: Barbara Pawelec, Edyta Uchaniuk, Elżbieta Tarasiuk

tekst - Elżbieta Tarasiuk