Dzień Książki dla Dzieci

ARCHIWUM > 2016/2017

Obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci propagujemy czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

8 maja 2017r. uczniowie klasy pierwszej wspólnie czytali utwory dla dzieci, rozmawiali o ulubionych książkach, wykonywali pracę plastyczną. W ten sposób włączyli się w realizację projektu „Rośnijmy z książką”. Zajęcia z uczniami poprowadziła Karolina Trochimiak, absolwentka naszej szkoły, a obecnie uczennica klasy drugiej II Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

A. Juszczyńska

8 maja 2017 roku w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich miałam przyjemność realizować projekt "Rośnijmy z Książką" Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczestniczyła w nim 1 klasa Szkoły Podstawowej. Na początku spotkania przeczytałam list, który przesłał Rosjanin Segiej Machotin. Następnie przeczytałam krótkie opowiadanie z Księgi Bratka pt."O tym, że najważniejsze jest być sobą" i razem z dziećmi rozmawialiśmy o tym tekście. Uczniowie też wypowiadali się na temat emocji, jakie wywołuje w nas czytanie książek oraz o wartościach z tego płynących. W ramach przerwy graliśmy w "Kalambury". Dzieci wykazywały się dużą kreatywnością zarówno podczas gry jak i rozmów. Na koniec zabawy uczniowie dostali dyplomy oraz zakładki z ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Nasze spotkanie zakończyliśmy robieniem plakatów, które miały zachęcić innych uczniów do czytania książek oraz wizytą w bibliotece, gdzie będą wisiały prace uczniów.
  Spotkanie było owocne zarówno dla mnie jak i dla uczniów. Wspólnie powiedzieliśmy sobie jakie emocje wywołują u nas książki oraz jakie wartości niesie za sobą czytanie. Dzieci w grupach robiły plakaty, które zachęcają innych do sięgania po książki. W projekt włączyliśmy również trochę zabawy, jednakże edukacyjnej. Gra w "Kalambury" rozwinęła wyobraźnię i pomysły dzieci. Ja podczas projektu nauczyłam się pracować z dziećmi oraz poznałam ich punkt widzenia dotyczący czytania książek. Dziękuję Dyrekcji Zespołu Szkół za umożliwienie przeprowadzenia projektu w placówce oraz nauczycielom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim za pomoc w zorganizowaniu materiałów.

Karolina Trochimiak