Dzień Patrona 2016

ARCHIWUM > 2015/2016

Dzień Patrona w  naszej szkole

25 maja  uczciliśmy swoich patronów. Od 12 lat szkoła nosi imię Unitów Podlaskich. W rocznicę nadania imienia oraz ufundowania sztandaru, świętowaliśmy  Dzień Patrona. Rozpoczęliśmy go przemarszem do pounickiego kościółka w Bezwoli. Na początku jechał policjant na motorze, to sprawiło, że czuliśmy się wyjątkowo bezpiecznie.  Kolumnę rozpoczynali werbliści, którymi dyrygowała p. Elżbieta Tarasiuk. Dobrze nam się maszerowało przy dźwiękach werbli. Pan Janusz Zając prowadził poczet sztandarowy , który w tym roku reprezentowali: Maciej Szyszkowski , Marta Krupska, Aleksandra Jędruszczak oraz Karol Łazaruk, Aleksandra Kiszka i Karolina Siłaczuk. Za dyrekcją szkoły, kapłanami, nauczycielami podążali odświętnie ubrani uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej. Kolumnę zamykało pogotowie ratunkowe i drugi motor policyjny.
  Mszę św. w intencji społeczności szkolnej odprawił ks. wikary Mariusz Grzegrzółka, zaś ks. proboszcz Roman Banasiewicz spowiadał i udzielał komunii św. Uczniowie przygotowani przez panie katechetki Renatę Czeczko i Elżbietę Korniecką włączyli się w oprawę liturgii poprzez czytania i śpiewy. Weronika Samociuk z kl. IIa  gimnazjum przeczytała czytanie , Lidka Teleszko z kl. VIa zaśpiewała psalm, a Karolina Daniłkiewicz, także z VIa, przeczytała modlitwę wiernych. Werbliści grali podczas podniesienia.  Wspólnie z  organistą p. Rafałem Królem śpiewaliśmy pieśń  ”Przed unitami schylamy dziś czoła…”, i inne.  Po zakończonej Mszy św. wróciliśmy  do szkoły na dalszą część uroczystości.

Op. Anna Juszczyńska VI b