Warsztaty wielkanocne 2019

Warsztaty wielkanocne 2019

W dniu 11.04.2019r. w  przedszkolu w Wohyniu odbyły się warsztaty wielkanocne pod hasłem: „ Wesoły zajączek”. Na zajęcia przybyło liczne grono rodziców z dziećmi oraz ich rodzeństwem. Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom tradycji Świąt Wielkanocnych, wykonanie ozdób i dekoracji świątecznych oraz dobra zabawa rodziców i dzieci. Zajęcia zapoczątkowane były zabawami polegającymi na: znalezieniu jajek z zagadką i jej odgadnięciu, przeniesieniu jajek na łyżeczkach bez ich upuszczenia oraz układaniu wielkanocnych  rymów. Na koniec dzieci przy pomocy rodziców oraz wskazówek nauczyciela wykonali wielkanocnego zajączka używając plastikowych łyżeczek, serwetek i patyczków kosmetycznych. Można było także wykonać dowolną dekorację świąteczną według własnego pomysłu.

Składam serdeczne podziękowania Rodzicom za czynny udział w warsztatach i przygotowanie się do ich udziału.

opracowała: Katarzyna Trościańczyk