Występ p. Błażkiewicza

ARCHIWUM > 2015/2016

Dnia 19.01.2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z Panem Wiesławem Błażkiewiczem.
„Blacha” (tak brzmi jego pseudonim artystyczny) ukończył studia muzyczne na wydziale perkusji. Muzyczną drogę rozpoczął z początkiem lat 80-tych, z punkową kapelą „Gzyms”, wygrywając festiwal muzyków rockowych „Rockosz” w Bielsku Białej. W roku 1984 wygrał Przegląd Młodych Talentów „Zima z Rockiem” na Śląsku. W tymże roku wziął także udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych „Jarocin”.
Jest osobą, której leży na sercu walka o pokolenie młodych, by wyzwolić je z jarzma nałogów. Ten znakomity wirtuoz perkusji podczas koncertu profilaktycznego uświadomił uczniom jak bardzo zgubnym nałogiem jest picie alkoholu, palenie papierosów i branie narkotyków. Podkreślił także jak niebezpieczne może być sięganie po wszechobecne w ostatnich latach tzw. „dopalacze”. Zaznaczył, że nałogi te są dla człowieka wyrokiem śmierci.
On sam wyszedł z nałogu, cudem ocalał i zaczął walczyć o swoje życie. Jednak los po raz kolejny go doświadczył, gdy okazało się, że jest chory na raka. Ciężka choroba, leczenie, nadzieja na wyzdrowienie i wiara spowodowały, że dziś uczy innych jak ważne w życiu są emocje okazywane innym.
Pan Wiesław swoje emocje ukazuje poprzez muzykę. To właśnie ona sprawiła, że stał się innym człowiekiem. Zachęca młodych ludzi, aby odkrywali w sobie talenty. Ta oryginalna forma programu profilaktycznego oraz ciągle powtarzane pytanie  Czy warto?  Spowodowały, że przekazywane treści trafiały do umysłów i serc młodych ludzi z dużą siłą i przejęciem.
Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja profilaktyki będzie dla młodych ludzi szkołą podejmowania właściwych decyzji.

Patrycja Muszyńska kl. II B