"BEZPIECZNA ZIMA"

ARCHIWUM > 2017/2018

Konkurs szkolny „BEZPIECZNA ZIMA” rozstrzygnięty!

Przed rozpoczęciem ferii zimowych, na zorganizowanym w szkole apelu „Bezpieczne ferie”, przedstawiliśmy wyniki szkolnego konkursu na plakat pod hasłem „Bezpieczna zima”. Konkurs był częścią projektu - „Mała estrada”, realizowanego w naszej szkole od października 2017 r. (opiekunowie p. Monika Panasiuk i p. Elżbieta Tarasiuk). Projekt ten zgłoszony był również do ogólnopolskiej VIII edycji konkursu „Projekt z klasą” (nie zdobyliśmy nagród, mimo zintegrowania społeczności wokół głosowania i uzyskania dobrego 16 miejsca w wynikach uzyskanych głosów; cieszymy się jednak z tak wysokiego wyniku głosowania i jeszcze raz dziękujemy za wszystkie głosy).
  Główną nagrodą za najlepiej opracowany plakat był zestaw nagłaśniający ufundowany przez p. Zbigniewa Nakoniecznego
za co serdecznie dziękujemy. Komisja pod kierunkiem nauczycielki plastyki p. Iwony Babicz-Kalinowskiej przydzieliła tytuł „LAUREATA” oraz główną nagrodę klasie V SP oraz dwa tytuły „Wzorowi propagatorzy treści o bezpieczeństwie w zimie” dla klas: III „a” oraz VII „a”.
  Należy też wspomnieć, że apel przygotowany był przez p. Krystynę Łobejko, która z uczniami przypomniała najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania, nie tylko w czasie zabaw na śniegu, ale też rozsądnego zachowania uczniów w różnych innych sytuacjach życiowych. Całość uroczystości wzbogaciło wspaniałe przedstawienie teatrzyku szkolnego „Daleko od szkoły”, prowadzonego przez p. Teresę Kowalczyk. Na zakończenie całej uroczystości klasa czwarta zatańczyła Poloneza ćwiczonego pod kierunkiem p. Żanetty Zalewskiej.

relacja - E.Tarasiuk