Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu - Uczniowska strona internetowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Gościliśmy p. Martę Świć

ARCHIWUM > 2015/2016
 
 
 

  11 grudnia gościliśmy w naszej szkole p. Martę Świć. Jak ją przedstawić? Mimo że wydała już cztery tomiki poezji, sama nie mówi o sobie, że jest poetką. A jednak potrafi zamknąć w słowach obrazy otaczającego świata, uchwycić to, co ulotne, dostrzec i zatrzymać emocje.
Tym razem podzieliła się swoimi doświadczeniami z uczniami szkoły podstawowej. Uczniowie pytali o to, jak i kiedy najczęściej powstają wiersze, gdzie można znaleźć inspirację. Chłopcy byli ciekawi nawet tego, ile pani Marta ma lat. Żadne z pytań nie zostało bez odpowiedzi. Bo człowiek z pasją i wielkim sercem potrafi mówić o  wszystkim tak, że chce się słuchać jeszcze i jeszcze…
   Spotkanie przebiegło w bardzo ciepłej, trochę świątecznej atmosferze. Prezentację wierszy Pani Marty uzupełniła muzyka w wykonaniu Angeliki Mikitiuk na gitarze, Inny Mazur i Wiktorii Klementewicz na pianinie oraz recytacje uczniów.  
Wieczór poezji odbył się z  inicjatywy uczniów klasy VI a i wychowawczyni –pani Iwony Babicz-Kalinowskiej, przy współpracy z biblioteką szkolną.
Już jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie wiosną.

Barbara Pawelec

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego