Obcojęzyczne kolędowanie

ARCHIWUM > 2018/2019

28 stycznia 2019r. odbył się Przegląd Obcojęzycznych Kolęd Piosenek Świątecznych dla uczniów naszej szkoły. Termin trochę nietypowy, ale mimo to znaleźli się chętni, którzy wzbudzili w sobie ducha świąt i zaprezentowali nam utwory o tematyce świątecznej. Były wśród nich piosenki dobrze znane wszystkim takie jak „Last Christmas”  „Jingle bells rock” czy „All I want for Christmas”. Były też utwory nastrojowe, mniej znane. W trakcie Przeglądu nie tylko śpiew królował. Niektóre utwory dodatkowo wzbogacone były o układy choreograficzne. Tak było w przypadku artystów z klasy III a gimnazjum lub zespołu z klasy IVa. Dziewczyny z klasy Vc wzbogaciły swój występ używając dodatkowych instrumentów. Niewątpliwą atrakcją był fenomenalny występ kwintetu męskiego z klasy VIIa oraz instrumentalne wykonanie piosenki „Let it snow” przez uczennicę z klasy III a gimn.

Wykonawcy i prezentowane utwory:

1.Klasa IIIa  gimnazjum

Wiktoria Klementewicz, Paulina Stefaniak, Emilia Nast, Kasia Pacześniowska, Kacper Gabryszuk, Kasia Łazaruk, Ewa Kaliszuk, Julia Olejek, Patrycja Dominikowska,    Milena Uchaniuk, Paulina Karpiuk, Karolina Daniłkiewicz
Jingle bells rock
2. Klasa Va  Ola Grzywaczewska
So this is Christmas (Celine Dion)
3. Klasa V c
Julka Mazur, Natalka Kaliszuk, Julka Kosowska, Martyna Szyszkowska
Last Christmas
4. Klasa VIIa
Maja Antoniuk, Roksana Szyszkowska, Aneta Kościańczuk, Magda Pirogowicz, Magda Kiszka
AllI  I want for Christmas…