Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu - Uczniowska strona internetowa

Akcja "Kolorowe skarpetki"

WYDARZENIA

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również Światowy Dzień Zespołu Downa. Celem akcji jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.Ta data nie jest przypadkowa - osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch.
    W naszej szkole z tej okazji po raz pierwszy odbyła się akcja "Kolorowe skarpetki". Tego dnia na znak solidarności z chorymi, uczniowie klasy 0 "b" wraz z wychowawcą, założyli kolorowe skarpetki w różnych, wesołych kolorach. Skarpetki były w paski, w kropki, długie lub krótkie, z różnych, niepasujących do siebie par. Im dziwniej, tym lepiej, bo wyglądając nieco odmiennie wysłaliśmy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa. Charakter tego gestu był wesoły i przyjazny. Dowodem na to są zdjęcia umieszczone poniżej ;)

Aleksandra Grzesiak