Mikołajowisko 2019

ARCHIWUM > 2019/2020

MIKOŁAJOWISKO 2019

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to porażka.”
                                                       J. Piłsudski

W tym roku już po raz 10. w hali sportowej naszej szkoły spotkali się sympatycy sportowej rywalizacji. 11 grudnia imprezę uroczyście rozpoczęła wicedyrektor ZS w Wohyniu p. Barbara Banaszczyk wraz z kierownikiem ZAS-u w Wohyniu p. Robertem Rosińskim. Po powitaniu i życzeniu zwycięstwa, rywalizację rozpoczęły drużyny klas IV-VIII w turnieju piłki halowej. Systemem „każdy z każdym” walczyły szkoły z Wohynia, Lisiowólki (opiekun - p. Krystyna Łobejko), Bezwoli (opiekun p. Fabian Ciok), Ostrówek i Ossowy (opiekun p. Daniel Rostek). Po zliczeniu punktów okazało się, że wszystkie zespoły uzyskały pierwsze miejsce.
   12 grudnia 2019r. uczniowie klas I-III próbowali swoich sił w bardzo ciekawych konkurencjach sportowych. Po uroczystym powitaniu przez p. dyr. Annę Teresę Kowalczyk, opiekę duchową powierzył św. Mikołajowi ks. proboszcz Henryk Kalitka. Następnie poszczególne zespoły z Ostrówek, Lisiowólki, Bezwoli, Suchowoli i Wohynia wystąpiły z krótką prezentacją. Rozgrzewkę oraz pokazy poszczególnych konkurencji prowadziły uczennice klasy VII. Nad przebiegiem zawodów czuwali powołani na ten dzień sędziowie: p. Marek Maksymiuk, p. Agnieszka Juszczyńska i p. Jolanta Chacewicz. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, przewodniczący komisji sędziowskiej p. Marek Maksymiuk ogłosił wynik. Pierwsze miejsce zajęły wszystkie drużyny.
    Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wohyń każdy uczestnik Olimpiady otrzymał medal i czekoladowego Mikołaja, a zespoły pamiątkowy dyplom.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę

Organizatorzy: Krystyna Łobejko, Jolanta Chacewicz
red. Jolanta Chacewicz