"Zbieramy żołędzie"

ARCHIWUM > 2015/2016

Konkurs zbieramy żołędzie przeprowadzono wspólnie z Nadleśnictwem Radzyń Podlaski. Z  ramienia naszej szkoły akcję koordynowała p. Barbara Banaszczyk, a nadleśnictwo reprezentował p. Krzysztof Sokół. 13 klas reprezentowanych przez 42 uczniów zebrało w trakcie miesiąca ponad 1700 kg żołędzi, które następnie przekazano Polskiemu Związkowi Łowieckiemu. Żołędzie będą doskonałą karmą dla dzików, sójek, wiewiórek, myszy, nornice, żołędnic, dzików czy żubrów.   Nagrodę dla najaktywniejszych uczniów z jednej rodziny ufundował ks. Proboszcz Parafii p.w. Św. Anny w Wohyniu", otrzymali ją Karolina i Jakub Michoniowie, którzy łącznie zebrali 460kg.
Na apelu podsumowującym wręczono nagrody 9 najbardziej aktywnym uczniom: wydawnictwa ksziążkowe popularyzujące wiedzę o lasach i szeroko pojętej ochronie przyrody. Nagrody wręczał prezes PZŁw Lublinie oraz Leśniczy krzysztof Sokół.

Lista nagrodzonych uczniów w/g osiągniętych wyników w zbieraniu żołędzi:
1. Karolina Michoń kl. V-437 kg
2. Zuzanna Petkowicz kl. VIa – 275 kg
3. Lidia Teleszko klasa VIa – 91 kg
4. Natalia Siemionek kl. Via – 113 kg
5. Aleksandra Saczuk kl. V – 98 kg
6. Antonina Krawiec kl. Isp – 76,6 kg
7. Karolina Daniłkiewicz kl. Via – 70 kg
8. Maciej Pacześniowski kl. VIb – 51 kg
9. Maja Kropiwiec kl. V – 44,9 kg
Wszyscy zaś uczniowie, którzy brali udział w akcji "Zbieramy żołędzie" w nagrodę pojadą w styczniu na edukacyjną wycieczkę do lasu. Gratulujemy zaangażowania.

Barbara Banaszczyk