Występ teatru

ARCHIWUM > 2017/2018

Występ teatru „Daleko od szkoły” w Radzyniu Podlaskim

W czwartek 16 listopada 2017r. teatr z naszej szkoły wystawił sztukę pt. „O służącej, która pokochała kupca” w Radzyniu Podlaskim. Do Oranżerii przybyło wiele osób, a szczególnie dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Wystąpiliśmy w ramach III edycji Radzyńskiego Tygodnia Teatru. Organizatorem spotkań teatralnych było I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podl. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Burmistrz Radzynia Pan  Jerzy Rębek oraz Starosta Radzyński Pan Lucjan Kotwica.
  W naszej sztuce grało sześciu aktorów. Oto obsada bajki:

·Aleksandra Grzywaczewska - księżniczka Eliza z Rubinii,
·Piotr Kawicz - książę Filip z Patagonii,
·Andrzej Smółko - przyjaciel księcia,
·Anna Gadamska - przyjaciółka księżniczki,
·Wiktoria Klementewicz - królowa Rubinii,
·Lidia Teleszko - król Patagonii.
  Do przedstawienia przygotowała nas pani Teresa Kowalczyk. Pracami nad scenografią zajmowała się pani Iwona Babicz-Kalinowska. Nasz występ podobał się publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami. Podczas wyjazdu obejrzeliśmy sztukę wystawioną przez teatrzyk ze Szkoły Podstawowej w Lisiowólce oraz przedstawienie kukiełkowe ze Szkoły Podstawowej  nr 2 w Radzyniu Podlaskim. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Lidia Teleszko, kl. II B gim.