ARCHIWUM > 2016/2017

17 maja to Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościółku w Bezwoli, na którą społeczność szkolna udała się przy dźwiękach werbli i pod skrzydłami sztandaru.
 Po powrocie do szkoły zebrani mogli obejrzeć spektakl teatralny zatytułowany "Unicki Drelów 1915" .
Scenariusz przedstawienia został oparty na zachowanych  wspomnieniach uczestników zdarzeń z tego roku. Na scenie oprócz młodzieży drelowskiego gimnazjum wystąpił ks. Marek Weresa- wikariusz parafii Drelów. Występ młodych aktorów został przyjęty przez naszych uczniów z wielkim zainteresowaniem.
  W spotkaniu uczestniczyli również: pan Dyrektor Gimnazjum im. Unitów Drelowskich w Drelowie, Tadeusz Kondraciuk oraz autorka scenariusza i reżyser przedstawienia- pani Ewa Strok.

Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli też w seansie filmowym, oglądając produkcje poświęcone historii unitów oraz naszej szkoły.

Tego dnia zostały też podsumowane wyniki konkursu plastycznego: „ Unici oczami uczniów XXI w.” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną.

Prace plastyczne:
Zbiorowo klasy 0:
I miejsce –kl. 0A, II- Małgorzata Kaniewska z mamą, III- kl. 0b
Indywidualnie klasy 0:
I-Katarzyna Grzywaczewska kl. 0a, II-Julia Ossowska-kl. 0c, III- Jagoda Wawryszczuk kl. 0c
Klasy I-III
I-Martyna Oleksińska kl. IIb, II-Miłosz Trościańczyk kl. IIIa, III-Magdalena Korniecka kl.IIa, wyróżnienie-Kacper Pirogowicz kl. IIIc
Klasy IV-VI
Wyróżnienie-Marek Grzywaczewski kl. Va
Klasy I-III gimnazjum:
Zespołowo: Magda Kościańczuk kl. IIb, Lidia Teleszko kl. Ib, Zuzanna Petkowicz kl. Ib
indywidualnie: I-Maria Nowicka kl. IIIa
Album:
II-Aleksandra Grzywaczewska kl. IIIa SP
Wyróżnienie-Konrad Adamowicz kl. IIIa Gimn.
Makieta:
nagroda specjalna- Agata Kocko kl. 0c