"Król jedzie..." cd. 2

ARCHIWUM > 2019/2020

Kolejny miesiąc pracy i spełniania marzeń wohyńskiej młodzieży.

Trwa już kolejny miesiąc realizacji projektu „Król jedzie, czyli historia o tym, jak Wohyń przygotował się do wizyty króla”. Biorą w nim udział uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu. Projekt poszerza horyzonty i rozwija umiejętności społeczne młodzieży.
    Październik był miesiącem ciężkiej pracy, ale też i wielu osiągnięć. 12 października odbyło się spotkanie, na którym uczniowie musieli pobudzić swoje szare komórki. Na zajęcia potrzebna była dętka, a także wiaderka po śmietanie. „Byliśmy bardzo ciekawi zadania, które przygotowały dla nas koordynatorki”
mówią uczestnicy. Jak się okazało, za wyzwanie postawione im było przesypanie chrupek z jednego pudełka do drugiego nie dotykając go rękami i stojąc od niego półtora metra? „Mieliśmy do dyspozycji dętkę, sznurki i wiaderko. Długo główkowaliśmy, jak mamy to zrobić, ale gdy przeprowadziliśmy wspólną burzę mózgów, pomysł przyszedł od razu. Najzabawniejsze w tym wszystkim było to, że gdy dumni z wygranej, ustawialiśmy się do zdjęcia, wszystkie chrupki wysypały się”.
   15 października odbyło się spotkanie z panem Pawłem Waleckim, który jest koordynatorem programu Równać Szanse. Rozmawiano o dotychczasowych osiągnięciach zespołu, wrażeniach, a także zadaniach do zrealizowania.
Pod koniec miesiąc zostało zorganizowane następne spotkanie. Jak zawsze odbyło się ono w tutejszym centrum kultury - GCK. Zostaliśmy podzieleni na cztery grupy. Mieliśmy za zadanie przygotować krótką scenkę, piosenkę, hasło reklamowe a także powitanie promujące nasz projekt. Propozycje były zabawne, kreatywne i pomysłowe. Omówiliśmy sprawy takie jak zakup instrumentów, kupno samochodu czy zorganizowanie wycieczki.
   Wszystkie zadanie są realizowane w ramach projektu „Król jedzie, czyli historia o tym, jak Wohyń przygotował się do wizyty króla” z funduszy programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
   „Nie możemy doczekać się kolejnych wyzwań i przygód, które nas czekają” - mówią uczestnicy.

Anna Gadamska VIII b