Warsztaty dziennikarskie

ARCHIWUM > 2015/2016

Warsztaty dziennikarskie
  26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli redakcji gazetki „bezMyślnik” wraz z opiekunem p. Izabelą Świć. „bezMyślnik” - to szkolna gazetka młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim, która od wielu lat odnosi sukcesy w konkursach ogólnopolskich.
  Uczniowie klasy szóstej „a” wyszli z inicjatywą zorganizowania spotkania z redaktorami gazety.  Pani dyrektor Anna Kowalczyk oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego SP p. Iwona Babicz-Kalinowska zaprosiły do współpracy redaktorów młodzieżowej gazety z liceum. Organizacją spotkania zajęły się p. Iwona Babicz-Kalinowska, p. Agnieszka Juszczyńska, p. Barbara Pawelec i p. Barbara Stepaniuk. W zajęciach uczestniczyli uczniowie czynnie włączający się w redagowanie naszej szkolnej gazetki „Wici”, której opiekunem jest p. Barbara Pawelec. Warsztaty dotyczące wywiadu przeprowadzili z nami Karolina Palica, Anna Hukaluk, Agata Grudzień oraz Kamil Siemionek. Młodzież szybko nawiązała nić porozumienia z uczestnikami warsztatów. Pani profesor Izabela Świć wraz z licealistami zachęcali do podejmowania wysiłku w pracy dziennikarskiej, podzielili się z nami swoimi doświadczeniami i osiągnięciami. W miłej atmosferze poznawaliśmy się i przystąpiliśmy do twórczego układania pytań do wywiadu. Nauczyliśmy się, że bardzo ważne jest, aby wywiad nie zawierał pytań, na które można odpowiedzieć „tak" lub „nie", a trafne formułowanie pytań sprawi, że wywiad będzie zawierał wiele cennych informacji, stanie się ciekawy i wyczerpujący. Kto chciałby, aby przeprowadzić z nim wywiad? Czekamy na zgłoszenia. Mamy nadzieję, że licealiści odwiedzą nas w przyszłym roku.

op. Anna Juszczyńska, kl. VI b