PRZEDSZKOLE

OGŁOSZENIE - Rekrutacja do przedszkola, zerówki i klasy pierwszej szkoły podstawowej odbywa się w dniach od 18 marca do 4 kwietnia.
Zainteresowaych zapraszamy.

Teatrzyk lalkowy „Jaś i Małgosia”. Sesja zdjęciowa.

W poniedziałek 14 listopada w naszym przedszkolu mieliśmy dzień pełen atrakcji. Najpierw, tuż po śniadaniu, dzieci obejrzały przedstawienie z okazji Święta Niepodległości, przygotowane przez starszych kolegów i ich opiekunów ze szkolnego teatru „Daleko od szkoły”. Niedługo potem, już we własnej sali, z wypiekami na twarzy przedszkolaki śledziły przygody Jasia i Małgosi. Gorąco dopingowały bohaterów baśni podczas przeprawy z czarownicą i cieszyły się razem z nimi z powrotu do rodzinnego domu.  Najwięcej emocji wzbudziła jednak sesja zdjęciowa. Niektórzy nie mogli się doczekać, kiedy wreszcie nadejdzie możliwość zaprezentowania się przed pozostałymi osobami; dla innych zaś nowa (i nietypowa) sytuacja była dużym przeżyciem.

Dzień Dziecka - fotorelacja

„Niech nam żyją, niech nam żyją Tatusiowie, Mamy..."

- tymi słowami przedszkolaki z grupy młodszej 25 maja powitały rodziców, którzy przyszli na spotkanie z okazji Dnia Matki i Ojca, przygotowane przez dzieci i wychowawczynie. Najpierw swój program przedstawiła grupa młodsza, potem starsza (z bardzo widowiskowym bocianem i żabkami). Na zakończenie zaś każdy wręczył swoim rodzicom własnoręcznie wykonany upominek.

M. Maliszewska

„Borsuk Bazyli wyrusza do miasta"

13 maja przedszkolaki, razem z koleżankami i kolegami z młodszych klas Szkoły Podstawowej, oglądały spektakl teatralny, podczas którego razem z borsukiem Bazylim i jego znajomymi utrwalały znajomość zasad bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym. Dowiedziały się także, czego należy się wystrzegać podczas zawierania nowych znajomości.
I co najważniejsze - wszyscy bardzo dobrze się bawili.

„Pszczoła to skarb”

7 maja w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu „Pszczoła to skarb”. Przedstawiciele starszaków, przygotowani przez panią Renatkę, wzięli udział w oprawie artystycznej całej uroczystości.

Martynka Ch. z grupy drugiej za swoją pracę otrzymała wyróżnienie w najmłodszej kategorii wiekowej. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy.

M. Maliszewska

28 kwietnia byliśmy w pasiece.

Dzieci obejrzały ule. Pani dyr. Anna Kondraszuk opowiedziała o pracy pszczelarza i zaprezentowała działanie podstawowych narzędzi, które podczas tej pracy są wykorzystywane. Chętni mogli przymierzyć kapelusz pszczelarski.
Wycieczkę zakończyła degustacja miodu. Było baaardzo słodko.

M. Maliszewska

23 stycznia przedszkolaki, rodzice i zaproszeni goście spotkali się na Choince Noworocznej połączonej z Dniem Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przez Panią Dyrektor wszystkich uczestników imprezy. Następnie swoje umiejętności zaprezentowały dzieci. Inscenizacje i tańce wykonane przez grupę młodszą i starszą zostały nagrodzone gromkimi brawami. Babcie i Dziadkowie, razem z życzeniami, otrzymali wykonane przez wnuczki i wnuków upominki. Po części artystycznej wszyscy mogli zregenerować siły przy podwieczorku. Następnie przedszkolaki przebrały się w przygotowane kostiumy, aby zaprezentować je podczas zabawy tanecznej. Po tańcach na dzieci czekała niespodzianka: spotkanie z Mikołajem. Uroczystość została zorganizowana przy wsparciu rodziców. Oprawę muzyczną spotkania zapewniła pani Ela Tarasiuk.         Dziękujemy.                                                                                          M. Maliszewska

Święta tuż, tuż…
W ostatnim dniu zajęć przedszkolakom nie brakowało atrakcji.
Najpierw przedszkole odwiedzili kolędnicy. Potem – na zaproszenie starszych kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej oraz ich opiekunów –dzieci obejrzały przygotowane przez nich Jasełka.
Po przedstawieniu przedszkolaki wysłuchały świątecznych życzeń składanych przez panią dyrektor i wszyscy podzielili się opłatkiem. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd.

Teatrzyk „Magiczna Księga”
25 listopada przedszkolaki obejrzały teatrzyk pod tytułem „Magiczna Księga”. Występujący aktorzy pokazali dzieciom, że czytanie książek to wspaniały sposób spędzania wolnego czasu, który pozwala poznać ciekawe opowieści i fascynujących bohaterów.
Warto czytać książki!

M. Maliszewska

Mikołajowisko 2015 dla najmłodszych.

„Bajka o Kocie w butach”

26 października przedszkolaki bez wychodzenia z własnej sali zasiadły na widowni teatrzyku kukiełkowego i obejrzały przedstawienie pod tytułem „Bajka o Kocie w butach”.
Po inscenizacji na dzieci czekała jeszcze jedna atrakcja: sesja zdjęciowa.

M. Maliszewska

Pola tętniące życiem – kampania na rzecz ochrony różnorodności biologicznej w krajobrazie rolniczym.
30 września przedszkolaki brały udział w kampanii „Pola tętniące życiem”. Podczas zajęć terenowych dzieci obserwowały ptaki i próbowały zbudować ptasie gniazdo z dostępnych materiałów. Później w sali przedszkolnej na dużych arkuszach papieru wspólnie malowały pola i łąki –wykorzystując naturalne farby: błoto, trawę i liście, sok owoców.
Zabawa była wyśmienita!

Marlena Maliszewska