II Gminny Konkurs Ortograficzny

ARCHIWUM > 2016/2017

30 maja w naszej szkole odbył się po raz kolejny konkurs ortograficzny.
Dla uczniów klas II-III szkoły podstawowej był to II Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 15 uczniów. Tytuły Mistrzów Ortografii otrzymały uczennice z naszej szkoły: Martyna Oleksińska z klasy II i Aleksandra Uchaniuk z klasy III.
  Wyróżnieni zostali też następujący uczniowie: Zofia Grudzińska (Lisiowólka), Agata Kondratiuk (Ossowa), Kacper Siedlecki (Ossowa), Mateusz Świć (Lisiowólka), Oliwia Pal (Ostrówki).
 W XV Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas IV- VI Mistrzami Ortografii zostali: Aleksandra Celińska z Czemiernik (kl. IV), Weronika Grzesiak z Wohynia (kl. V) i Izabela Struczyk z Radzynia Podlaskiego (kl. VI). Wyróżnienia przyznano też: Julii Harasim (Lisiowólka), Annie Polak (Wohyń), Annie Kaczorek (Czemierniki), Weronice Junak (Komarówka Podlaska), Oliwii Łobińskiej (Komarówka Podlaska), Marcie Paszkowskiej (Biała).
  W XI Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów gimnazjum wzięło udział 23 uczniów z 8 szkół. Mistrzynią Ortografii została Dominika Komoń z Gimnazjum w Kąkolewnicy. II miejsce komisja przyznała Dominie Kieczce również z Kąkolewnicy, a III miejsce Katarzynie Sucharzewskiej z Gimnazjum w Łomazach i Klaudii Teleszko z Gimnazjum w Wohyniu. Wyróżnienia przyznano 8 uczniom: Jakubowi Najdyhorowi (Łomazy), Magdalenie Drelowiec (Kąkolewnica), Monice Rarak (Kąkolewnica), Klaudii Niewęgłowskiej (Biała), Magdzie Jeżowskiej (Czemierniki), Natalii Szaniawskiej (Komarówka Podlaska), Annie Niewęgłowskiej (Czemierniki), Jakubowi Paszowskiemu (Biała).
   Autorami dyktand w tym roku byli: p. Elżbieta Welk- Dołbeń, p. Marta Michalak i p. Adam Świć.

B. Pawelec