Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu - Uczniowska strona internetowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Spotkania z piosenką... 2018

ARCHIWUM > 2018/2019

18-te urodziny festiwalu w Wohyniu na 100-lecie Niepodległości

   22.11.2018 r. w Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu świętowaliśmy podsumowanie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Ta piękna rocznica podkreślana przez wiele działań organizowanych w naszej szkole swoje podsumowanie miała w pieśniach patriotycznych, wyśpiewanych przez 144 uczestników XVIII Otwartych Spotkań z Piosenką Szkolną Wohyń 2018. Zdobywców miejsc i nagrodzonych prezentujemy w załączonym protokole.
  Właśnie tego dnia obchodziliśmy „pełnoletniość” naszego festiwalu. Miło nam było gościć tak liczne grono uczniów szkół podstawowych z ich opiekunami, sześcioosobową komisję oceniającą ich prezentacje oraz zainteresowanych tym wydarzeniem rodziców i mieszkańców naszej miejscowości. W tym roku nasze jury obradowało w składzie:
   Przewodnicząca Ewa Śliwińska (instruktor teatralny)
   Członkowie:
Katarzyna Kowalczuk (dyrygentka chórów
dziecięco-młodzieżowego i dorosłych)
Marta Belniak (dyr. Centrum Kultury)
Dorota Wodowska (dyr. GCK)
Dorota Szostakiewicz (juror tylko w kategorii I-III; nauczyciel w PSM)
Marek Maksymiuk (instruktor sportowo-kulturalny)
  Dziękujemy wszystkim sponsorom dzięki którym, kolejny już raz, nie tylko zdobywcy miejsc zostali uhonorowani, ale też w tym jubileuszowym roku każdy uczestnik wyjechał z pamiątkowym okolicznościowym medalem. A są nimi:
  Starosta Powiatu Radzyńskiego, który ufundował statuetki dla zwycięzców, p. Ryszard Gaworecki (kierownik NZOZ w Wohyniu) i p. Zbigniew Nakonieczny (właściciel Ośrodka dla cudzoziemców w Bezwoli), dzięki którym każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal zaprojektowany i wykonany specjalnie na tę uroczystość, skosztował pysznego bigosu przygotowanego przez nasze panie kucharki oraz zwycięzcy - pamiątkowe dyplomy z tego wydarzenia, p. Anna Kaliszuk (właścicielka Apteki w Wohyniu) i p. Anna Cała (właścicielka firmy Centrum Kuriersko-logistyczne w Radzyniu Podl.; sponsor w naszym projekcie: „Absolwenci wspierają festiwal”)
ufundowały nagrody dla siedmiu wyróżnień zestawy mikrofonów do karaoke. Fundacja Dziedzictwo Unickie działające przy Zespole Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu ufundowana nagroda książkowa i pieniężna dla zdobywców Grand prix festiwalu.
  Cieszymy się i składamy podziękowania wszystkim pomagającym w organizacji i przebiegu festiwalu, nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniom, którzy angażują się w prowadzenie festiwalu, jego nagłośnienie i zaplecze techniczno-organizacyjne, redakcji Wspólnoty Powiatowej, która niemal każdego roku jest z nami przy tym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że razem będziemy świętowali 20-tą rocznicę, a na ten moment zapraszamy już za rok, gdzie wracamy do rozpoczętej tematyki czterech pór roku. W listopadzie 2019 roku spotkamy się przy śpiewach piosenek wiosennych.

- Organizatorzy

red. E. Tarasiuk

ZOBACZ PROTOKÓŁ KOŃCOWY

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego