Z Mikołajem na sportowo

ARCHIWUM > 2017/2018

Z Mikołajem na sportowo.

VIII Powiatowa Olimpiada Sportowa „Mikołajowisko na sportowo - ćwiczyć zawsze trzeba, bo to bardzo zdrowo”  trwała przez 3 grudniowe dni 2017 r. Pierwszego dnia (5 XII) Olimpiadę otworzyła z-ca dyrektora naszej szkoły p. Barbara Banaszczyk, witając serdecznie zaproszonych gości: z-cę starosty p. Jana Gila, proboszcza wohyńskiej parafii ks. Romana Banasiewicza oraz wszystkich uczestników zawodów wraz z opiekunami. Tego dnia swoją sprawność fizyczną prezentowali uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych w: UlanieMajoracie, Komarówce Podl., Suchowoli, Lisiowólce, Ossowie, Ostrówkach, Bezwoli i Wohyniu. Uczniowie pokonywali tory przeszkód o różnej skali trudności. 8-go grudnia uczniowie klas IV-VI z w/w szkól rozgrywali turniej halowej piłki nożnej. Jako ostatni - 12 grudnia rywalizację podjęli uczniowie klas „0” z naszej szkoły. Oprócz walki na torach przeszkód, była też walka na piosenki i wierszyki o tematyce zimowej.
  Wszyscy uczestnicy Olimpiady okazali się zwycięzcami dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Radzyńskiego, Gminy Wohyń i proboszcza tutejszej parafii ks. Romana Banasiewicza. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a każdy zawodnik pamiątkowy medal oraz czekoladowego Mikołaja. Organizatorzy: Krystyna Łobejko, Jolanta Chacewicz.

J. Chacewicz