Wymiana pocztówkowa...

Wymiana pocztówkowa z przedszkolami z całej Polski

W naszym przedszkolu podjęto inicjatywę wymiany pocztówkowej między placówkami przedszkolnymi w całej Polsce. Dzisiejsze czasy są przesycone zrewolucjonizowanym internetem, telefonami komórkowymi czy tabletami. Najprostszą drogą przesyłania informacji jest sms, mms czy popularny e-mail. Tradycyjny sposób wysyłania listów czy kartek pomału zanika. Wiadomo, że wymaga on wkładu pracy ale jest rozwiązaniem trwałym, ćwiczy wyobraźnię, uczy cierpliwości oraz rozwija kreatywność. Pisanie listów czy kartek tworzy więzi międzyludzkie, sprawia radość adresatom i jest okazją do zawierania nowych znajomości. Dlatego warto od najmłodszych lat uczyć dzieci tej ciekawej, już prawie wygasłej formy komunikowania się z innymi osobami. Wymiana pocztówkowa funkcjonuje w przedszkolu od grudnia 2018roku. Stworzona została „Pocztówkowa mapa Polski”, do której przyczepiamy otrzymane kartki od innych przedszkoli. Wysłaliśmy już 16 widokówek naszej miejscowości z życzeniami świątecznymi do przedszkoli z różnych województw. Otrzymujemy na bieżąco kartki zwrotne z miłymi pozdrowieniami od innych przedszkolaków. Nasze dzieci- 4 i 5 latki bardzo cieszą się, kiedy przychodzą wiadomości z całej Polski. Dokładnie oglądają każdą kartkę. Współpraca układa się pomyślnie. Myślę, że wymiana pocztówkowa będzie trwała długo i pomoże nam zawiązać nowe znajomości z dziećmi i nauczycielami z całej Polski.

Artykuł opracowała Katarzyna Trościańczyk