Spotkanie z M. Tupikowską

ARCHIWUM > 2018/2019

Spotkanie ze studentką Martyną Tupikowską

Na zaproszenie pani Danuty Kowalik, 16 marca 2019r., gościliśmy w naszej szkole studentkę I roku studiów drugiego stopnia Inżynierii Nanostruktur na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego Martyną Tupikowską. Pani Martyna pochodzi z Wólki Zdunkówki, chodziła do Szkoły Podstawowej w Suchowoli, jest absolwentką I LO w Radzyniu Podlaskim. Podczas edukacji w szkole w Suchowoli temat fizyki zgłębiała z p. Danutą Kowalik. Pani Martyna opowiedziała młodzieży o swojej pasji, badaniach naukowych nad nanocząsteczkami, odniesionych sukcesach, podróżach. Umocniła w przekonaniu, że marzenia się spełniają, a człowiek może osiągnąć wszystko, co zaplanuje dzięki swojej wytrwałości, cierpliwości, pozytywnemu nastawieniu.
   Gratulujemy Pani Martynie odniesionych sukcesów
II nagroda w ogólnopolskim konkursie o Złoty Medal Chemii, stypendium naukowe w konkursie 100 na 100 dla najzdolniejszych studentów i in. Życzymy wspaniałej kariery naukowej (oczywiście zdobycia NOBLA), spełnienia marzeń i satysfakcji z podejmowanych wyzwań.

Agnieszka Juszczyńska