ARCHIWUM > 2015/2016

W małym miasteczku Nazaret... - od tego wszystko się zaczęło - tegoroczne jasełka dla szkoły podstawowej zaprezentowały dzieci z klas IIV naszej szkoły – przygotowała je p. Elżbieta Korniecka.
Tradycyjne jasełka na temat dobroci, rozpoczynające się od sceny pasterskiej, poprzez wędrówkę Maryi – Agata Korniecka (II b SP) i Józefa – Kamil Maliszewski (III SP), do narodzenia Jezusa w grocie betlejemskiej
, przypomniały nam atmosferę tamtych chwil. Następnie ukazano przybycie pasterzy, hołd Trzech Mędrców i na końcu powitanie Jezusa przez dzieci szkolne. Wszystko oprawione w tradycyjne kolędy polskie, zaprezentowane przez połączone siły zespołów wokalnych Raczki(SP) i Iskra(GIM) okraszone akompaniamentem perkusyjnym oraz grą Arka Samczuka – ucznia klasy piątej. Uczniowie, od strony muzycznej, przygotowywali się na zajęciach wokalnych prowadzonych przez p. Elżbietę Tarasiuk.Na koniec szkolnego  spotkania wigilijnego, tradycyjnie, p. dyr. Anna Teresa Kowalczyk i wice-dyr.: p. Barbara Banaszczyk i p. Anna Kondraszuk, podzieliły się opłatkiem z przedstawicielami wszystkich klas, składając życzenia uczniom i ich rodzicom na ręce gospodarzy klas.

scenografia
do przedstawienia – p. Iwona Babicz-Kalinowska
zdjęcia – p. Agnieszka Juszczyńska.
Szkolne Jasełka zaprezentowaliśmy – jak co roku, w Kościele Parafialnym, dla dzieci i rodziców naszej Parafii
, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia.

E. Tarasiuk