Tydzień Mediacji

ARCHIWUM > 2016/2017

Tydzień Mediacji 17-22.10.2016r.

Nasza szkoła współpracuje z kuratorami sądowymi w Radzyniu Podlaskim. W ramach Tygodnia Mediacji zostaliśmy zaproszeni na spotkanie poświęcone mediacjom rówieśniczym do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim. Dnia 19 października 2016r. na zebranie pojechała Alicja Skocz, Anna Juszczyńska i Julia Sawczuk, uczennice kl. Ic gimnazjum, wraz z opiekunami- pedagogiem p. Agnieszką Juszczyńską i psychologiem p. Ewą Orzechowską. Warsztaty prowadził mediator sądowy z Lublina p. Marek Pakuła. Dowiedzieliśmy się, jak za pomocą mediacji rozwiązywać konflikty, sytuacje problemowe z rówieśnikami oraz jaka jest rola mediatora w sądzie. Mediator polecił, aby zawsze mówić prawdę, ponieważ kłamstwo ostatecznie zawsze obróci się przeciwko nam.  Cieszymy się, że pojechałyśmy na tą lekcję o życiu i zastanawiamy się, czy są wśród nas osoby, które posiadają cechy mediatora, tj. umiejętność słuchania i dotrzymywania tajemnicy.
Liczymy na kolejne spotkania z tak samo ciekawymi osobami.

Uczennice klasy Ic Ania, Ala i Julka.