Kolędowanie 2018

ARCHIWUM > 2018/2019

Przychodzimy do stajenki Panu kolędować… W duchu tej pastorałki, i z wieloma innymi kolędami na ustach członkowie szkolnych zespołów „Iskra” i „Raczki” oraz chóru szkolnego uczcili tradycję bożonarodzeniową. Ostatniego dnia nauki przed Świętami Bożego Narodzenia tj. 21.12.2018 r. miały się odbyć szkolne Jasełka. Ze względu na absencję - z powodu choroby uczniów - aktorów, zamiast Jasełek odbyło się wspólne kolędowanie. Uczniowie nie tylko wyśpiewywali znane kolędy i pastorałki, ale też grali na różnych instrumentach muzycznych. Debiutancki występ odnotował Paweł Tokarski (kl.2 SP), grając „Wśród nocnej ciszy” na saksofonie. Również Bartosz Górski uczeń 3 kl. gim. debiutował w roli akompaniatora na syntezatorze, grając Agacie Kornieckiej (kl. 5 SP) kolędę „Mizerna cicha”. W duecie na flet i syntezator siostry: Joanna i Julia Tokarskie zagrały „Jezus Malusieńki” i „Przybieżeli do Betlejem” zaś „Bóg się rodzi” zagrał i zaśpiewał Piotr Kawicz (kl. 5). Nad całością czuwały p. E. Tarasiuk i p. E. Korniecka.
     Na zakończenie szkolnego kolędowania, p. wice-dyrektor Barbara Banaszczyk podzieliła się opłatkami z gospodarzami klas składając im najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne.

E. Tarasiuk