Jak nie czytam

ARCHIWUM > 2017/2018

„Jak nie czytam, jak czytam”

Uczniowie Zespołu Szkół w Wohyniu przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji pobijania rekordu w czytaniu w jednym momencie. 08.06.2018r. punktualnie o godzinie 10 00 uczniowie od klasy I SP do klasy VII oraz gimnazjaliści wraz z nauczycielami wyszli w plener, aby czytać swoje ulubione książki. Było nas 320 osób. Byliśmy na wohyńskim Rynku, na boisku, przed szkołą. Niektórzy woleli „zagłębić się” w poznawaniu przygód bohaterów ulubionych tekstów, czytając w  klasach. Chcieliśmy pokazać, że czytać może każdy, gdyż przekrój literatury zadowoli nawet najbardziej wybrednych.
  W tym samym czasie kontynuowana była również akcja „Uwalniania książek”. Każdy mógł przynieść przeczytane teksty i wymienić je na inne. Chętnych było sporo.
 Organizatorami powyższych przedsięwzięć byli nauczyciele szkolnej biblioteki i Dyrekcja Szkoły we współpracy z Samorządami Uczniowskimi Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
   Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy nas wspomogli i oczywiście niezastąpionym rodzicom.

Jolanta Leszak